Nvidia začíná prodávat svou konzoli založenou na Android TV

vydáno 2. 6. 2015 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, Ze světa

Tagy: Android TV, herní konzole, Nvidia Shield

Hernímu světu sice aktuálně vládnou herní konzole a high-endové počítače, do herního byznysu se však v posledních letech úspěšně tlačí i mobilnější platformy. Nvidia například představila úspěšný Nvidia Shield tablet a nyní přichází s vlastní herní konzolí / set-top-boxem, která nabízí za málo peněz hodně muziky. A to doslova.

Nvidia Shield je multimediální zařízení založené na operačním systému Android TV, jenž se od letoška začíná cpát do televizních zařízení. Google počítá s tím, že se Android TV uchytí a upřímně řečeno, není se čemu divit. Android je nesmírně populární OS a nabízí řadu aplikací, her, filmů, hudby… zkrátka všeho, co běžný, tj. nenáročný uživatel moderní domácnosti potřebuje.

Nvidia Shield

Nvidia Shield je zaměřená na nenáročné hráče, kteří ovšem rádi sledují televizní seriály a filmy (například přes Netflix, jenž potvrdil podporu ve 4K), hrají jednoduché, graficky však mnohdy více než zajímavé tituly a zároveň chtějí využívat aplikací, na které jsou zvyklí z mobilních telefonů a tabletů.

Největší úspěch by Nvidia Shield měl mít u lidí, kteří Android TV chtějí, ale nechtějí kvůli němu pořizovat úplně nový zobrazovač. Za cenu 200–300 dolarů (záleží na tom, zda zvolíte verzi s 16GB či 500GB úložištěm) dostanete v podstatě jednoduché zařízení nacpané výkonem (Shield se může pochlubit výkonem srovnatelným s Xboxem 360 a PS3, za novými konzolemi samozřejmě zaostává), se vší potřebnou konektivitou (USB 3.0, Ethernet, WiFi,, MicrosSD, HDMI) a uvítacím balíčkem v podobě tříměsíčního předplatného Google Music, abyste se mohli do světa Googlu okamžitě ponořit.

Jedná se rozhodně o zajímavou alternativu k nabušeným strojům z ranku PS4, která více cílí na univerzálnost než jen na hraní. I proto mohou podobné konzole v budoucnu uspět. Nesmí se totiž zapomínat, že zákazník často hledí na cenu. A osobně bych dítěti také radši na hraní pořídil Shield, než konzoli za trojnásobný rozpočet.

Nvidia Shield je aktuálně dostupná pouze v USA. Očekává se však i brzký příchod na ostatní trhy.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře