Nový ultrabook Samsungu nabídne 1080p a dotykovou obrazovku

vydáno 3. 1. 2013 | autor Jaromír Šetek | sekce Bleskovky | téma IT a software

Tagy: 1080p, fullhd notebook, Samsung, ultrabook

Co se týče počítačů a obecně IT, byla loňská výstava CES ve znamení ultrabooků. Rok 2012 však přinesl v oblasti zemětřesení změn a nových konceptů. Tablety zažívají raketový vzestup, netbooky naopak upadají. Hlavním motivem světa PC bude pro letošní CES Windows 8. Samsung se rozhodl spojit všechny trendy do nového produktu, kterým je ultrabook s dotykovým panelem a Windows 8. Ten ukazuje směr high-end notebooků s Windows pro rok 2013.

Nový ultrabook Series 7 Ultra na 13,3palcové obrazovce dokáže poskytnout obraz s rozlišením 1920×1080 a je tak více zaměřen na multimédia než Series 9, vyšší model minulého roku. Celohliníkový ultrabook je rovněž těžší než Series 9, která byla obrozena pro letošní rok jako „hubenější“ Full HD notebook – Series 7 Chronos.

Po hardwarové stránce nabídne Series 7 Ultra procesor i5 nebo i7 ULV, až 16 GB RAM a maximálně 256GB SSD. Konektivitu obstarají tři USB 3.0 porty a v nabídce bude i volitelné 4G LTE. Multimediální stránku podtrhne dedikovaná grafická karta AMD HD8570M a reproduktory od JBL.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře