Nový high-end 4K model Panasonicu se cenově dorovná OLED TV

vydáno 29. 9. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Televizory, Ze světa | 1 komentář

Tagy: 4K, Panasonic AX900, Panasonic. televizory

Panasonic měl i na letošním veletrhu IFA zarezervovanou obří halu, kde ukazoval svoje technologické zázraky. Na rozdíl od předchozích let však letošní „výstavka“ působila poněkud mdle. Ono když se zbavíte plazem a zastavíte vývoj OLED TV, těžko něčím – pokud nepočítáme kamery – zaujmete. Jedním TV modelem však Panasonic rozhodně chytil za oko – AX900.

Jedná se o 4K model s LCD panelem, který se má stát letošní vlajkovou lodí společnosti, kvůli čemuž ho Panasonic na IFA prezentoval v nejlepších možných podmínkách (zatemnělé místnosti) a vedle své vlajkové plazmy ZT60. A ač jsme s kolegou velcí fandové plazem, museli jsme uznat, že obrázek má AX900 jako víno (na rozdíl od jednoho z nižších modelů, který byl v místnosti hned vedle a jehož označení jsem zapomněl asi tak půl vteřiny poté, co jsem se na něj podíval).

Panasonic AX900

Jenže si za něj případní zájemci také pořádně připlatí, neboť 55palcový model by měl stát 4499 Euro a „pětašedesátka“ ještě od 2 000 Euro více. Což vám při letmém přepočtu udělá číslo, nad kterým se protáčí nejedna panenka a kde už lze pořídit hodně dobrý OLED zobrazovač. A ten samozřejmě nemusí používat nejrůznější technologické finty typu local dimmingu, aby vypadal k světlu. Ostatně AX900 má 128 „zatmívacích“ zón, které lze manuálně ovládat. Otázkou ovšem zůstává, proč by si někdo pořizoval vrcholný model Panasonicu, byť sebelépe vytuněný. Když by si mohl v high-end segmentu vybrat kvalitnější technologii.

Není ovšem pochyb, že ve své kategorii bude AX900 sbírat vavříny.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Nový high-end 4K model Panasonicu se cenově dorovná ...

Vložil Ferry Sally (bez ověření), 5. Říjen 2014 - 16:22

Obrázek uživatele Ferry Sally

Jó to je tak, když se firma, která uměla pořádně vyrábět Plazmové televizory z perfektním obrazem a dneska vyrábí „sračičky“ s LCD panelem, který si koupí tak možná „šetřílek“, který toho ví o skutečné kvalitě obrazu tak akorát „prd“- HLAVNĚ ŽE UŠETŘÍ ŽE – pak se není čemu divit!!! Skuteční diváci, kteří poznají rozdíl mezi zobrazováním Plazmou a LCD mají Plazmy nebo Oled TV a jsou v klidu _"za Vodou", těm ostatním je to stejně jedno. Tak asi tak!