Nové screenshoty: Bezchybný Star Trek: Do temnoty

vydáno 9. 10. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy, Z domova | 4 komentáře

Tagy: Blu-ray, film, Into Darkness, J.J. Abrams, screenshoty, Star Trek, Star Trek Into Darkness, Star Trek: Do temnoty, SteelBook

Star Trek: Do Temnoty (Star Trek Into Darkness, 2013) (Blu-ray)

Slova jako bezchybný, dokonalý a referenční se snažím nepoužívat každý den, jakmile se mi ale ohřálo v mechanice „blučko“ nového Star Treku, okamžitě jsem je vypálil z úst rychlostí zaníceného kulometčíka. Až tak fantasticky tenhle přepis vypadá. Není ale divu. Na disku zabírá téměř 40GB prostoru, bitrate se rozhodně nedrží zkrátka a J. J. Abrams je vizuální kouzelník. Na screenshotech tudíž můžete jasně vidět, že tenhle disk nezaváhá, ať už se v něm nahání vesmírné lodě ve warpu, anebo si dva lidé povídají na cizí planetě.

(Stíno)kresba rve svou precizností ústa z pantů, černá je referenčně inkoustová a úroveň detailů vám ve spojení s vyváženým kontrastem odhalí i to, že se Karl Urban ráno nedokonale oholil a i božská Alice Eve musí sem tam přepočítávat vrásky. Star Trek: Do temnoty je vážně neskutečná pastva pro oči, a já si teď říkám, čím budu pálit v samotné recenzi, když si většinu nadšeného hýkání odbíjím už tady. No co, někdy toho vnitřního nerda musíte povolit, byť k samotnému filmu máte řadu poznámek. Takže pokud jste chtěli ujištění, že vizuálně Star Trek na Blu-ray neselhává, nejenže ho máte na stříbrném podnose, ale pro jistotu ho třikrát podtrhávám. Tenhle disk je po stránce přepisu skvost i přesto, že IMAX záběry na něm naleznete jen bonusových featurettech. Ale tím už vážně končím, přece nebudu psát recenzi metodou „copy-paste“.

Star Trek: Do temnoty (2013) Star Trek: Do temnoty (2013) Star Trek: Do temnoty (2013) Star Trek: Do temnoty (2013)
Star Trek: Do temnoty (2013) Star Trek: Do temnoty (2013) Star Trek: Do temnoty (2013) Star Trek: Do temnoty (2013)

TIP: Další FullHD screenshoty v PNG a podrobné technické informace o obrazu a zvuku najdete na našem Blu-ray profilu filmu

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Nové screenshoty: Bezchybný Star Trek: Do temnoty

Vložil Disk (bez ověření), 9. Říjen 2013 - 15:06

Obrázek uživatele Disk

Za sebe jsem rád, že film je na BD pouze v jednom formátu. Přepínání formátů jsem „užil“ v IMAXu a neskutečně mi to vadilo. Pouze můj názor.

Re: Nové screenshoty: Bezchybný Star Trek: Do temnoty

Vložil Psema (bez ověření), 9. Říjen 2013 - 15:09

Obrázek uživatele Psema

Abrams o tom teda v bonusech nemluví, ale je fakt, že jako uměleckou licenci mu to neberu. Je to jeho rozhodnutí a mě to rozhodně zážitek nekazí. Byť jsem přepínání u TDK a TDKR nikdy jako nějakej problém nevnímal.

Re: Nové screenshoty: Bezchybný Star Trek: Do temnoty

Vložil Michal Kubeček (bez ověření), 9. Říjen 2013 - 22:32

Obrázek uživatele Michal Kubeček

Holt mi nezbývá než doufat, že zlozvyk ořezávání BD na „umělecký“ formát časem pomine nebo, ideálně, že se začnou vydávat obě verze, aby byli spokojeni všichni.

Re: Nové screenshoty: Bezchybný Star Trek: Do temnoty

Vložil Psema (bez ověření), 10. Říjen 2013 - 15:44

Obrázek uživatele Psema

I kdyby to vydali s IMAX materiálem, stejně by to byl ořez. A nepomine nikdy, samozřejmě, protože jde o formální prostředek a fakt to není o tom, že „nudle vypadá podle režiséra víc cool“. Dnešní televize jsou vlastně strašnej anachronismus. Nebejt televizního formátu, ve kterým veškerý stanice vysílají, už dávno se mohly rozšířit širokoúhlé zobrazovače, kde by žádné pruhy samozřejmě nebyly. Televize je jednoduše kompromisní řešení se schopností přehrát v podstatě jakoukoli podobu filmu, kterou nikdy nepůjde standardizovat.