Nolan i Bay hodlají dál točit na IMAX kamery

vydáno 17. 4. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Ze světa | 2 komentáře

Tagy: Christopher Nolan, IMAX, Interstellar, Michael Bay, Transformers 4

Dnešní zpráva asi překvapí málokoho. Studio Paramount totiž vydalo tiskové prohlášení, že Christopher Nolan a Michael Bay natočí své následující projekty částečně na IMAX kamery, jež si oba dva zvládli již dostatečně osahat. Nolan se IMAX formátu věnuje dlouhodobě (navíc je fanoušek celuloidu, takže je pro něj 65mm pás tak trochu kvalitativní hranicí), ostatně kvality 35mm a IMAX projekce jsme dostatečně porovnali na závěrečné části Batmana Temný rytíř povstal, ale i v předchozím Temném rytíři (Počátek se sice taky točil na 65mm, ale ne IMAX kamerami). Bay k formátu přičichl až při tvorbě druhého dílu Transformers, kdy si kvality záznamu nesmírně pochvaloval.

Je tedy jen logické, že oba tvůrci hodlají s IMAXem i nadále pracovat a umocňovat tak vizuální žážitek na maximální hodnoty. Zajímavěji však zní přece jen Nolanův projekt. Zatímco Bay hodlá natáčet další velkolepé bitvy přerostlých robotů (na rozdíl od Nolana na digitální IMAX kamery), Nolan se vrhne ve filmu Interstellar (po letech odkladů mu ho přenechal sám Spielberg) do vesmíru, kde nechá Matthew McConaugheyho a Anne Hathaway laškovat s červími dírami a fyzikou.

Na ohlášení je rovněž zajímavé to, že Paramount s IMAXem uzavřel dlouhodobé partnerství čítající pět budoucích filmů. Interstellar a Transformers 4 jsou první dvě vlaštovky, další tři projekty jsou prozatím neznámé a můžeme jen spekulovat o jménech, jichž se v budoucích měsících jistě dočkáme. Máte nějaké návrhy? Nám by se zamlouval Spielbergův aktuálně přepisovaný sci-fi flák Robopocalypse, jenže ten bohužel hodlá distribuovat konkureční Buena Vista.

P.S.: Bude zajímavé sledovat, jestli se premiérou Interstellar vrátí do pražského IMAXu analogový projektor jako u Temný rytíř povstal, či nikoliv.

Christopher Nolan
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Nolan i Bay hodlají dál točit na IMAX kamery

Vložil Anonym (bez ověření), 17. Duben 2013 - 12:13

Obrázek uživatele Anonym

Mě jen zajímá, jestli budou v tom IMAXu aspoň kvůli těmhle filmům, stejně jako u Dark Knight Rising, ochotní nahodit opět analog

Re: Nolan i Bay hodlají dál točit na IMAX kamery

Vložil Anonym (bez ověření), 17. Duben 2013 - 13:36

Obrázek uživatele Anonym

ano, jinak to pro nas nebude mit valny vyzna