Nízkorozpočtová Monstra míří na Blu-ray

vydáno 5. 1. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Filmy | 1 komentář

Tagy: Blu-ray, film, Magnolia Pictures, Monsters, Monstra

Monsters (2010)

V kinech se s nimi určitě nesetkáte, na to není česká distribuce dost odvážná (nebo spíš dost bohatá). A je dost pravděpodobné, že se k nám film nedostane ani na Blu-ray (novinové stánky s DVD to bohužel jistí). Přesto byste mu měli věnovat pozornost a pokud vám nedělá problém angličtina, snad si ho i koupit ze zahraničí.

Monstrech (Monsters, 2010, FDb.cz) Garetha Edwardse se totiž poslední dobou hodně mluvilo. Edwards snímek natočil za pár tisíc dolarů, bez povolení, triky dělal doma na koleně – a přesto dal dohromady film, který mnohé mile překvapil.

Pokud ale čekáte další monster-movie, buďte v klidu. Monsters se odehrává ve světě, ve kterém už přerostlé potvory převzaly nadvládu a spíš než o invazi vypráví o přežití. Moc pohledů na digitální nestvůry tedy nečekejte, Edwards se jim (kvůli atmosféře i rozpočtu) vyhýbá. Je to takový alternativní monster-film, jaký zatím nikdo nenatočil. A právě proto stojí za povšimnutí.

Jeho speciální Blu-ray edice vychází pod distribučním štítkem Magnolia H.E. ve Spojených státech už 2. ledna. Cena předobjednávky už teď spadla na $15.99. Za pokus i těch pár dolarů to rozhodně stojí.

P.S.: Dalším filmem točeným na RED Epic má být epická fantasy Jack the Giant Killer Bryana Singera (X-Men a X-Men 2, Obvyklí podezřelí, Apt Pupil, Superman se vrací, Valkýra).

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Nízkorozpočtová Monstra míří na Blu-ray

Vložil Ládin (bez ověření), 7. Leden 2011 - 10:52

Obrázek uživatele Ládin

Dost divnej film po 2 uz na to nekouknu spis nuda a to sem se na to tesil :(