Nexus 7: Google odhalí svého konkurenta Kindlu Fire

vydáno 26. 6. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software

Tagy: Android, Apple, Google, Google Nexus, iPad, Jelly Bean, Kindle Fire, Nexus, Nexus 7, tablet

Dlouho se spekuluje o tom, že Google připravuje vlastní Nexus tablet, který by byl vlajkovou lodí androiďáckých tabletů a zároveň první přímou konkurencí Kindlu Fire, jehož prodeje jsou přímo astronomické. Už dlouho se šušká, že by se mělo jednat o sedmipalcové zařízení, v němž požene nejnovější verzi Androidu procesor Tegra 3 od nVidie a které bude stát pouhých $199, což je polovina toho, co si řekne Apple za iPad.

V posledních dnech se navíc mluví o tom, že by mohl být Nexus 7 odhalen na tento týden probíhajícím Google I/O, čemuž napovídají nejen stále silnější spekulace, ale také čerstvě uniklé informace a obrázky zařízení, které pravděpodobně Nexusem 7 opravdu bude.

Google Nexus 7

Jedná se o sedmipalcový (IPS s rozlišením 1280×800 pixelů) tablet z továrny Asusu. Uvnitř najdete Tegru 3, 1GB RAM a 8 nebo 16 GB paměti za $199 nebo $249, tedy za čtyři nebo pět tisíc. To je sakra atraktivní nabídka, která navíc přichází ve fešném balení. Navíc se bude jednat o úplně první zařízení, na kterém poběží Android 4.1 (Jelly Bean), tedy nástupce Ice Cream Sandwich.

Jestli Google tento tablet opravdu odhalí, mohlo by se jednat o gamechanger. Popularita Kindlu Fire je dána především nízkou cenou, za kterou nedostanete ani plnohodnotný Android. Kdyby Nexus 7 stál pouhých $199, byl by přístupný téměř pro každého a přitom by se nejednalo o zařízení, které by v ničem nedělalo kompromis. Ba naopak, jednalo by se o vlajkovou loď Androidu. iPad je samostatná kategorie, kterou už nikdo neohrozí, pro Kindle Fire a chystaný Surface by se ale mohlo jednat o velmi vážnou konkurenci.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře