Netflix expanduje. Míří do Německa a Francie

vydáno 11. 3. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: film, Netflix, stream, streaming, televize

Jen dva roky zabere Netflixu příchod na všechny komerčně zajímavější trhy v Evropě. Poté, co nejpopulárnější streamovací služba Spojených států vstoupila před dvěma roky do Velké Británie a Irska, aby se následně rozšířila i do Skandinávie a v loňském roce do Nizozemí, se v letošním roce hodlá vetřít na velké trhy v Německu a Francii.

Podle Wall Street Journal se Netflix aktuálně snaží získat distribuční práva pro dané země a následně svou expanzi po starém kontinentu odstartuje naplno. Příchod na nové trhy samozřejmě nebude mít snadný. Jak Francie, tak Německo již mají své streamovací služby zavedené a konkurence se jistě nebude chtít vzdát bez boje.

Netflix

Na druhou stranu, Netflix patří v zámoří mezi nejoblíbenější služby současnosti a značka je i v Evropě dostatečně známá na to, aby se velmi rychle uchytila a získala si početnou základnu příznivců.

Pokud se plány Netflixu vydaří, ještě letos by se mohla služba podívat i do Belgie. Další plány však společnost neodhalila. U nás si tedy Netflix oficiálně ještě neužijeme.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře