Nacistický Gandalf na Blu-ray

vydáno 9. 3. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Filmy | 2 komentáře

Tagy: Apt Pupil, Blu-ray, DTS-HD Master Audio, film, Nadaný žák, Sony Pictures

Nadaný žák (Apt Pupil, 1998)

Kdo si oblíbil filmy Bryana Singera, výborného režiséra stojícího za prvními dvěma díly X-Men, za Superman se vrací, Valkýrou nebo Obvyklými podezřelými, rozhodně by si neměl nechat ujít jeden z jeho raných snímků Apt Pupil (u nás Nadaný žák, 1998).

Tenhle krkolomný název stojí za filmem vyprávějícím o psychologickém souboji mladého studenta a jeho souseda s nacistickou minulostí.

Možná to nezní jako úplně lákavá nabídka na studený zimní večer, Apt Pupil se ale rozjede ve famózní herecký duel, ve kterém exceluje jak mladičký Brad Renfro, tak naprosto fantastický Ian McKellen, který tu naplno využívá svých zkušeností z divadla.

Zatímco Renfro se později herecky neprosadil a ve velmi nízkém věku v roce 2008 zemřel, Iana McKellena zná snad každý – minimálně díky rolím Magneta v X-Menech nebo Gandalfa v Pánovi prstenů.

V Nadaném žákovi hraje bývalého nacistu, který velel koncentračním táborům a jehož identitu čirou náhodou odhalil v sousedství žijící student. Ten ho – místo toho, aby zločince nahlásil – začne vydírat a požaduje historky a „herecké rekonstrukce“ z koncentračních táborů.

A věřte, že obzvlášť v okamžicích, kdy si McKellen navlékne nacistickou uniformu, se jedná o sakra mrazivý zážitek.

Blučko by mělo vyjít pod distribučním štítkem Sony, takže by se mohlo dostat i k nám. V Americe se objeví 7. června za zatím nespecifikovanou cenu a vedle filmu ve 2.35:1 s 1080p a DTS-HD MA 5.1 se tu objeví už jen „DVDčkové“ Making Of featurette.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Fašistický Gandalf na Blu-ray

Vložil Václav (bez ověření), 9. Březen 2011 - 18:58

Obrázek uživatele Václav

Není to fašista, ale nacista!

Re: Fašistický Gandalf na Blu-ray

Vložil st39.6 (bez ověření), 9. Březen 2011 - 23:40

Obrázek uživatele st39.6

pravda. díky za opravu :) (popravdě jsem o rozdílu prakticky netušil)