Na cenově dostupné OLED televize si ještě počkáme...

vydáno 13. 1. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Televizory, Ze světa | 8 komentářů

Tagy: OLED, Samsung, televize, televizory

A bohužel ne pouze několik měsíců. Podle zástupců Samsungu by proces zlevňování televizí na bázi OLED technologie měl trvat dobré 4 roky, než dospěje k číslům, kvůli nimž by sáhl do peněženky i Lojza Znemanic.

Důvod je jednoduchý, výrobcům jako Samsung, Sony a Panasonic se dlouhodobě nedaří snížit výrobní náklady OLED technologie, která tak sice sbírá výtečné ohlasy všude, kde se objeví, ale sama o sobě je aktuálně největší brzdou ve výrazné změně domácí zábavy a vlastní expanzi. A podle výrobců se těžko předpokládá, kdy k výraznému průlomu ohledně levnější výroby opravdu dojde. Obzvlášť poté, co jsme slyšeli o rozchodu společností Sony a Panasonic, které nebyly ani při vzájemné spolupráci schopny dostat OLED k číslům, jež by zaváněla profitem.

OLED televize od LG? V budoucnu rozhodně přibývat nebudou.

Jedním z mála OLED televizorů na trhu tak aktuálně zůstává 55 palců velký model Samsungu KN55S9C, jehož cenovka okolo 180 tisíc korun vetšinu spotřebitelů s nebezednou peněženkou spíše odpuzuje, než láká. Což ostatně potvrzuje i samotný Samsung, podle jehož zástupců se právě tento model prodal jen v pár kusech, a všichni víme, že určitě ne do rodin s pěti dětmi, hypotékou na krku a poloprázdnou lednicí.

Doufejme tedy, že se jedné ze společností povede cenu výroby OLED televizí v nadcházejících měsících a letech srazit rychle dolů, abychom se mohli kochat i my. Do té doby nás totiž budou výrobci živit pouze novými LCD modely, kterých bude v následujím roce všude plno.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Na cenově dostupné OLED televize si ještě ...

Vložil libor (bez ověření), 13. Leden 2014 - 17:24

Obrázek uživatele libor

Kdyby radši zůstali u plazmy!! Mě serou ty lcd který kupujou tupci na zprávy tv nova,mě zajímá kvalitní obraz!!

Re: Na cenově dostupné OLED televize si ještě ...

Vložil Anonym (bez ověření), 14. Leden 2014 - 1:53

Obrázek uživatele Anonym

Naprostý ,souhlas. Kdo se na ten obraz LCD může koukat. Hlavně ušetřit peníze jak za vlastní Tv tak za energii. Kvalita obrazu skoro nikomu nic neříká – bohužel!!!

Re: Na cenově dostupné OLED televize si ještě ...

Vložil Anonym (bez ověření), 13. Leden 2014 - 21:47

Obrázek uživatele Anonym

Nechápu Panasonic, proč zaříznul plazmu po tom, co v minulém roce investoval tak obrovskou sumu do vylepšení obrazu, a že se loňské modely opravdu povedli. Nechápu, protože z toho mohl ještě minimálně dva roky žít, aniž by investoval jediný cent do zlepšování obrazu. Když to chtěl zaříznout, tak neměl už nic investovat do vývoje. Chci vidět, jak bude žít ze svých LCD, které nestačí na konkurenci. Odhaduji, že jeho divize televizorů půjde postupně do sraček.

Re: Na cenově dostupné OLED televize si ještě ...

Vložil Lemon (bez ověření), 14. Leden 2014 - 19:59

Obrázek uživatele Lemon

Mě spíš zaráží když porovnám ceny, např. plazma 50 palců za dvanáct tisíc, LCD v té samé velikosti 25 a výš. A i ta levná fullHD plazma má stále lepší obraz než to LCD. Že to lidi nepřesvědčí aspoň ta cena.

Re: Na cenově dostupné OLED televize si ještě ...

Vložil Michal Kubeček (bez ověření), 14. Leden 2014 - 20:52

Obrázek uživatele Michal Kubeček

To vážně zní přesvědčivě… ale jen dokud se nepodívám do nějakého skutečného ceníku. Např. v aktuální nabídce Alzy je 21 LCD televizí o úhlopříčce 50" a z nich pouze 4 stojí „25 a výš“ (s DPH). Nejlevnější je za 15990; pravda, LG bych si nekoupil, ale ta plazma za 12 (přesněji 12990) je jako na potvoru taky LG a nejlevnější non-LG… hm…

Re: Na cenově dostupné OLED televize si ještě ...

Vložil Lemon (bez ověření), 15. Leden 2014 - 23:23

Obrázek uživatele Lemon

OK, je to tak, ale všechny ty LCD pod dvacet jsou 100Hz a nevím, teď jsem se zbavil 200Hz 47čky a šel do 60ky plasmy, rozdíl je to teda značnej. I když je fakt že mi ty šmouhy vadí asi víc než lidem okolo. Pro mě teda rozdíl 7tisíc. OLED vypadaj zajímavě, ovšem ne za tuhle cenu. A je otázka jak to je s kvalitou respektive životností.

Re: Na cenově dostupné OLED televize si ještě ...

Vložil Anonym (bez ověření), 24. Květen 2015 - 16:51

Obrázek uživatele Anonym

troubove oled se neda srovnávat ani z plazmou a ani z led tv mam led 3D pasivni a mam i plazmu 3D aktyvni obraz mne teda ve 3D pripadne lepsi na led a spotřeba nezlobtese ale plazma 160W a led 50w to uz rozdil je

Re: Na cenově dostupné OLED televize si ještě ...

Vložil JoP (bez ověření), 24. Květen 2015 - 22:57

Obrázek uživatele JoP

Taki si mislim, že lepší led vyrobí plazma… nebo případně troubové oled?