Mio představilo nové kamery do auta

vydáno 18. 11. 2012 | autor Martin Stančík | sekce Bleskovky | téma Foto a video

Tagy: mio, Mio MiVue 338, Mio MiVue 358

Společnost Mio představila novou řadu kamer určených pro záznam jízdy, díky kterým se mají řidiči cítit bezpečněji na vozovce.

Kamery Mio MiVue 338/358 jsou vybaveny 2“ a 2,4“ displejem a širokoúhlým objektivem s rozsahem 120°, který zaznamená situaci před vozidlem bez mrtvého úhlu. Pořizovaná videa jsou ukládána ve vysokém HD rozlišení 720p, respektive u modelu 358 ve Full HD rozlišení 1080p, a jsou komprimována pomocí kodeku H.264, který poskytuje vysoké detaily obrazu při malé velikosti. Díky tomu lze na vloženou microSD kartu uložit více hodin záznamu. Nové kamery Mio MiVue mají ostrý a živý obraz i díky objektivu tvořeným soustavou šesti skleněných čoček.

mio

Kamera MiVue 358 je opatřena snímačem přetížení (senzor G), který zaznamenává změny ve třech osách. Při záznamu jízdy jsou data zaznamenána ve formě grafu a v případě nehody je díky tomu možné zjistit, odkud náraz přišel a jak k němu došlo. Pomocí senzoru lze aktivovat i režim Nahrávání událostí, který pak není závislý na tom, zda si jej řidič zapomene zapnout, ale aktivuje se automaticky při zaznamenání změny pohybu a následně kamera uloží záznam dané události. Obdobného principu se využívá pro režim Parkování, kdy díky snímači pohybu se při jakékoliv změně kamera MiVue automaticky zapne a začne nahrávat, i když řidič není ve vozidle. Kamera MiVue 358 je vybavena i režimem Fotografování a umožňuje pořídit fotodokumentaci nehody.

Kamery Mio MiVue 338/358 jsou dostupné v průběhu listopadu a jejich a jejich předpokládaná doporučená koncová cena bude 2190 Kč, resp. 2990 Kč s DPH.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře