LG zahajuje produkci ohybatelných displejů

vydáno 10. 10. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Mobilní telefony

Tagy: displej, LG, mobilní telefony, smartphone

Další evoluce v mobilních telefonech je za dveřmi. Společnost LG oznámila, že s definitivní platností začíná s masovou produkcí prvního flexibilního a podle prohlášení zástupců firmy rovněž nerozbitného displeje pro chytré telefony.

Prvním zařízením, které by mělo nový typ displeje dostat do svých útrob, se má stát dlouho chystaný telefon se zahnutým displejem LG G Flex. Následovat by ho pak měla i varianta s celým zahnutým tělem Galaxy Round, kterou chystá Samsung a která stejně jako G Flex bude používat ohybatelný displej ve stabilizované podobě. Žádné ohýbání displeje v průběhu manipulace s telefonem nás tudíž zatím nečeká.

Displej je vyroben z flexibilního OLED panelu, jehož tloušťka je pouhých 0,44 milimetru, přičemž celá legrace váží pouze 7,2 gramu. Jedná se tedy o nejtenčí a nejlehčí mobilní displej na současném trhu.

Podle výkonného vice prezidenta a vedoucího technického oddělení LG Display, Dr. Sanga Deog Yeoa, společnost očekává, že „trh s flexibilními displeji poroste natolik rychle, že se jeho působnost brzy rozšíří i do dalších zařízení jako jsou displeje v automobilech a tabletech.“

Ohybatelný displej od LG jde do výroby
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře