LG Začíná prodávat první TV se zakřiveným OLED displejem

vydáno 29. 4. 2013 | autor Pavel Kreuziger | sekce Bleskovky | téma Televizory, Ze světa | 1 komentář

Tagy: LG, OLED, televize

Společnost LG oznamuje, že začíná přijímat předobjednávky na vůbec první televizi se zakřiveným OLED displejem, 55" model 55A9800.

Na horkou novinku se sice prozatím můžou těšit jen obyvatelé Jižní Koreje, přesto se ale jedná o významný krok směrem k budoucnosti vizuálních technologií. Zájemci si televizi mohou předobjednávat od pondělka, své stroje pak dostanou v průběhu května. Cena není nízká – jde o 13 500 dolarů, v přepočtu asi 270 tisíc korun. Je třeba ale vzít v úvahu, že se jedná o zcela novou technologii, jejíž výzkum a vývoj nebyl právě nejlevnější.

LG TV se zakřiveným OLED displejem

LG tímto svým krokem získává významný náskok nad svými konkurenty, alespoň co se technologie OLED týče. Jihokorejská společnost totiž jako vůbec první na světě začala prodávat jak OLED televize s plochou obrazovkou (které se ke korejským zákazníkům dostaly v únoru), tak ty s obrazovkou zakřivenou. Nový model EA9800 nabízí podle výrobce vizuální zážitek podobný tomu z kina IMAX.

Podle tiskové zprávy LG je televize pouhé 4,3 milimetry tenká, její hmotnost pak činí 17 kilogramů. K podporovaným technologiím patří patentované barevné schéma WRGB s bílým „subpixelem“ přidaným k tradičnímu nastavení červená-modrá-zelená, či Color Refiner zdokonalující zobrazované barevné tóny.

Zbytek světa se dostupnost a ceny prvních modelů se zakřiveným displejem dozví v průběhu následujících měsíců. O brzké dostupnosti technologie na českém trhu ale pochybujeme. Necháme se překvapit.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: LG Začíná prodávat první TV se zakřiveným OLED ...

Vložil Hexxis (bez ověření), 30. Duben 2013 - 11:52

Obrázek uživatele Hexxis

ohnutá 55" že nabídne vizuální zážitek podobný tomu z kina IMAX ??? :D