Lenovo začne od konce měsíce prodávat osmipalcový tablet s Windows 8.1

vydáno 20. 10. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Mobilní telefony, Ze světa

Tagy: Lenovo, Lenovo Miix 2, Miix, Miix 2, tablet, Windows, Windows 8, windows 8 tablet

Jako by v nabídce tabletů nebyl už tak pořádný zmatek, nová zařízení stále přibývají a jejich přísun rozhodně ze dne na den neustane. Dokazuje to i Lenovo, které rozhodně netahá za delší kus provazu, ale přesto se snaží. Nově pustí na trh (prozatím pouze zahraniční, český by se ale měl dočkat dříve či později také) osmipalcový tablet s označením Miix 2.

Jedná se o přístroj, který je uzpůsoben pro uživatele, kteří se často přesunují, ale přesto vyžadují od tabletu určitý výkon. O ten se v tomto případě postará čtyřjádrový procesor Intel Bay Trail-T ve spolupráci s 2GB paměti. Displej zvládne zobrazení 1280×800 pixelů a v závislosti na tom, kolik si můžete dovolit, lze pořídit verzi s 32 GB (299 dolarů) nebo 64 GB úložištěm (349 dolarů).

Lenovo Miix 2

V ceně je samozřejmě i možnost využít GPS, připojit se k WiFi a párovat zařízení přes Bluetooth, a chybět nemohou ani tradiční propriety v podobě předního a zadního fotoaparátu, kdy zadní snímač zvládne rozlišení 5Mpx a přední 2Mpx.

Podle výrobce by měl tablet vydržet při nenáročném zacházení naživu okolo 7 hodin a rozhodně by neměl zabrat v tašce či batohu závratné místo. Rozměry jsou totiž 215×132×8,1mm.

A jelikož tablet poběží na 8.1čkové verzi Windows, nepřekvapí, že v němž kupující najde i další software od Microsoftu. Jmenovitě jde hlavně o předinstalovanou verzi balíčku Office 2013 pro studenty a domácnosti.

K samotnému tabletu poté lze dokoupit i stylus s různými variantami polohovatelného pouzdra.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře