Legální digitální verze Star Wars jsou online!

vydáno 10. 4. 2015 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Z domova | 9 komentářů

Tagy: digitální distribuce, film, Star Wars, streaming

Od dnešního dne jsou všechny dosavadní epizody Star Wars dostupné on-line, aniž byste si museli připadat jako zloději. I když by si tak paradoxně mohli připadat provozovatelé streamovacích služeb, kteří za celou kolekci 6 filmů žádají přes 2000 korun.

Star Wars

Samostatné epizody vás například na Google Filmy vyjdou na 330 korun za kus s tím, že si musíte vybrat, jestli chcete zakoupit dabovanou verzi, či původní s českými titulky. Když se podíváte, za kolik se kdysi prodávala celá kolekce Star Wars na Blu-ray, zjistíte, že se jedná téměř o totožnou částku, což je cenová politika, kterou těžko obhájí i těch pár nových bonusů, které dostanete spolu s digitální verzí filmu.

Na části těchto dokumentů se mimochodem můžete podívat na oficiálním Star Wars kanálu na YouTube . A klidně se nám svěřte, jestli do streamované digitální kopie Star Wars časem půjdete, či zda zůstanete u fyzického média. Nás pravděpodobně čeká obojí. Co kdybychom dostali chuť na pravidelnou dávku Síly při ranní cestě do řehole.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Legální digitální verze Star Wars jsou online!

Vložil Michal Kubeček (bez ověření), 10. Duben 2015 - 19:34

Obrázek uživatele Michal Kubeček

Trochu mi to připomíná Českou poštu, která cenu za poslání zprávy mezi dvěma nestátními subjekty prostřednictvím datové schránky odvozovala od ceny doporučeného dopisu. Mimochodem, je u těch služeb vůbec nějaká garance, jak dlouho si budu moci za tu cenu ten stream pouštět? (Nemluvě o tom, že příslušná služba může klidně do roka zkrachovat, i kdyby ve smlouvě dávala garanci sebedelší.)

Re: Legální digitální verze Star Wars jsou online!

Vložil Psema (bez ověření), 10. Duben 2015 - 19:48

Obrázek uživatele Psema

U Star Wars se to minimálně na Google Filmech rovnou kupuje bez zápůjček. Takže tam si to v podstatě můžu pouštět do aleluja. Ale přesně jsem ty podmínky nezkoumal, je možný, že jim skončí práva a stáhnou to. Osobně ale doufám ve variantu jako je na Steamu, že pokud ten titul zakoupím, zůstane mi v knihovně i po stažení z nabídky. Jinak by mi přišlo, že takový způsob distribuce nemůže dlouhodobě nikoho nalákat.

Jinak právě ta představa krachu byla důvod, proč jsem nikdy nešel do českých alternativ. Kromě toho, že mají úplně zmatený rozhraní a jsou user-unfriendly. :D

Re: Legální digitální verze Star Wars jsou online!

Vložil Michal Kubeček (bez ověření), 10. Duben 2015 - 23:50

Obrázek uživatele Michal Kubeček

Měl jsem na mysli trochu delší časový horizont. Nejstarším DVD, co mám doma, je skoro 15 let a pořád si je můžu kdykoli pustit. Záznam na lisovaných médiích je dost trvanlivý, takže očekávám, že nejméně 10 let ještě vydrží. Ale když si vzpomenu, jaké internetové služby byly běžné před 15 nebo 20 lety, nedal bych ruku do ohně, že za 15–20 let tu pořád ještě bude Google a pokud ano, že mi bude stále ochoten kdykoli přehrát film, který jsem si v roce 2015 zaplatil. Google možná dneska vypadá jako neotřesitelný obr, ale to Altavista nebo Yahoo svého času taky.

Kdyby ten poplatek na streamovací službě byl třeba polovinou nebo čtvrtinou ceny BD, tak neřeknu, ale pokud stojí přibližně stejně, tak to ke srovnávání „co za to“ vysloveně vybízí.

Re: Legální digitální verze Star Wars jsou online!

Vložil PNS (bez ověření), 12. Duben 2015 - 10:22

Obrázek uživatele PNS

Moje řeč.

Re: Legální digitální verze Star Wars jsou online!

Vložil Harmy (bez ověření), 10. Duben 2015 - 20:07

Obrázek uživatele Harmy

Hlavně na Google filmech je kvalita videa jako na YouTube, takže naprostá tragédie – člověk zaplatí stejně jako za BD a při tom dostane ani ne desetinovou kvalitu. Směšné.

Re: Legální digitální verze Star Wars jsou online!

Vložil marko (bez ověření), 11. Duben 2015 - 11:47

Obrázek uživatele marko

nezajem som fanusikom fyzickeho media

Re: Legální digitální verze Star Wars jsou online!

Vložil Petr (bez ověření), 11. Duben 2015 - 19:59

Obrázek uživatele Petr

Ne asi.. Fyzické medium nic nepřekoná, stream je úplná hovadina.. To si radši ten film stáhnu z warez a zůstane mi taky „věčně“ v PC. Stream tohle nikdy nepřekoná!

Re: Legální digitální verze Star Wars jsou online!

Vložil PNS (bez ověření), 12. Duben 2015 - 10:47

Obrázek uživatele PNS

Bohužel mediální masáž a propaganda mají takovou moc, že nefyzické digitální verze jsou opravdu ZŘEJMĚ budoucností (viz Simpsonovi). Ale taky se při představě sledování Star Wars na tabletech či mobilech ukazuje, že všechny ty THX a HD certifikace apod, kterými se prsily BR i DVD edice, byly jen mlácením prázdné slámy a jediné co má pro studio opravdu hodnotu, jsou peníze v kapsičkách spotřebitelů. Ale jak píše kolega Michal Kubeček nademnou, jestli má tato cesta budoucnost ukáže až čas, já bych to viděl nejlépe jako alternativu k fyzickým nosičům, které pořád nabízejí větší možnosti, viz třeba zmiňovaná volba zvukové stopy.

Re: Legální digitální verze Star Wars jsou online!

Vložil slart (bez ověření), 13. Duben 2015 - 19:27

Obrázek uživatele slart

Nemáte někdo informace o případném znovuvydání té kolekce šesti filmů (s českou podporou)? Ta, co vyšla, je už vyprodaná – alespoň já ji nikde nenašel v prodeji.