Ledové království překročilo na tržbách miliardu dolarů

vydáno 2. 3. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy, Ze světa

Tagy: Blu-ray, film, Frozen, Ledové království

Ledové království (Blu-ray) U Disneyho si mohou gratulovat, otevírat šampaňské a začít nakupovat nové přírůstky do vozového parku. Na triku totiž mají další komerční i diváckou klasiku. Ledové království, které by si dnes v noci mohlo dojít pro dvě oscarové sošky (nejlepší animovaný film, nejlepší píseň), totiž zbožňují snad úplně všichni. Kritici, diváci, velcí, malí… dokonce i my budeme v době Blu-ray releasu sršet nadšením nad tím, jak se Disneymu povedlo stvořit moderní pohádkový muzikál s tradičními rodinnými hodnotami. V řeči čísel nadměrné nadšení publika způsobilo jediné – Ledové království dnes odpoledne překročilo magickou hranici miliardy dolarů.

Stalo se tak celkově osmnáctým snímkem, jemuž se takový kousek povedl a celkově pouze druhým animovaným snímkem po třetím Příběhu hraček. Tomu už nová disneyovka zřejmě nezatopí. Přesto se jedná o ojedinělý úspěch, u něhož těší především to, že se po delší době nedostal na ekonomické výsluní snímek, jenž je pouhým pokračováním série a který byl přijat víceméně rozpačitě. Viz. veleúspěšná pokračování Pirátů z Karibiku, z nichž se do miliardové společnosti vyhouply hned dva díly ze čtyř.

Tržbami z kin však dolování dolarů z peněženek rodin nekončí. Ledové království totiž již koncem března (u nás 2. dubna) vletí na trh s domácími nosiči a zde půjde samozřejmě opět na dračku. U nás distribuující Magic Box má tudíž v ruce jeden z nejsilnějších letošních titulů, jenž by měl dorazit v kompletní bonusové výbavě.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře