Kubrickův ztracený filmový debut vychází na Blu-ray

vydáno 14. 8. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Blu-ray, film, Stanley Kubrick, Strach a touha

Strach a touha (Blu-ray)

Strachu a touze jsme psali již několikrát. Filmový debut Stanleyho Kubricka mělo štěstí vidět jen omezené množství lidí, neboť ho režisér považoval za špatný film. Jako takový se ho snažil jednou pro vždy zlikvidovat, pokoušel se tedy zabraňovat všem veřejným projekcím a existující kopie skupoval a pálil. Díky tomu se jeho první film z roku 1953 nikdy nedožil pořádné kinopremiéry a už vůbec ne releasu na nosičích domácí zábavy. Nedávno nalezené negativy ale daly Kubrickovým fanouškům naději, která se teď přetavila v Blu-ray edici.

Americké Kino Classics ve spolupráci s Library of Congress vydá ve Státech 24. října tohoto roku kompletně zrestaurovanou verzi Kubrickova filmu, která vzešla z nedávno nalezeného 35mm negativu. O tom, jak restaurace proběhla, v jakém stavu kopie byla a jak bude film na Blu-ray vypadat, však zatím nebyly zveřejněny žádné informace.

Stejně tak nevíme, jestli budou film na Blu-ray doprovázet nějaké bonusy – právě ten o detektivních a restauračních pracech na Strachu a touze by se přitom přímo nabízel. Jediné, na co se zatím můžeme podívat, je již hotový artwork.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře