Jurský park ve 3D?

vydáno 15. 12. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy | 1 komentář

Tagy: 3D, Blu-ray, Jurassic Park, Jurský park, Steven Spielberg

O tom, jak si během letoška některá filmová studia uvědomila re-releasový potenciál katalogových hitů, už jsme mluvili několikrát, následující zpráva by proto neměla nikoho překvapovat. Už jsme si totiž zvykli, že před nebo krátce po releasu komerčně úspěšných filmových klasik na Blu-ray se ony filmy dočkají i znovuuvedení v kinech, a to často s „přidělaným“ třetím prostorem.

Podobný osud by teď podle všeho mohl potkat i Jurský park Stevena Spielberga. Ten na Blu-ray vyšel opravdu nedávno (viz. naše recenze kompletní trilogie) a má tedy za sebou remastering nutný k prezentaci na stříbrném plátně – a je tak samozřejmě připravený ke stereokonverzi.

Občan Kane (Citizen Kane, 1941) Občan Kane (Citizen Kane, 1941) Občan Kane (Citizen Kane, 1941) Občan Kane (Citizen Kane, 1941)

Producentka Kathleen Kennedy s ní Stevena Spielberga oslovila a čeká na odpověď, která bude velice pravděpodobně kladná – Spielberg už si 3D osahal u Tintina a je skoro jisté, že proti kvalitní 3D konverzi po vzoru George Lucase nebo Jamese Camerona nebude nic mít. Jediný problém je v tom, že Spielberg – nejlépe ještě s DP – bude muset být stereokonverzi přítomen. Bez jeho dohledu prostě 3D verze Jurského parku vzniknout nemůže.

Jenže Spielberg je vysoce zaneprázdněný muž, který nejen že točí jeden film za druhým (letos vedle Tintina uvede také válečné drama War Horse a už teď točí životopis Abrahama Lincolna), ale navíc také ve velkém produkuje (televizní seriál i celovečeráky). Vměstnat do nabušeného kalendáře stereokonverzi dinosaurů proto nebude vůbec jednoduché. Ale mluví se o ní.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Ochrana proti výpadku napájení u velmi důležitých provozů

Ochrana proti výpadku napájení u velmi důležitých provozů

Datacentrum je zvláštním druhem provozu, který sice nic …

Recenze: UPS CyberPower CP900EPFCLCD

Recenze: UPS CyberPower CP900EPFCLCD

Dlouhý název záložního zdroje jako by napovídal, že …

Homepage »

Komentáře

Re: Jurský park ve 3D?

Vložil Stuntmanic (bez ověření), 16. Prosinec 2011 - 14:10

Obrázek uživatele Stuntmanic

že bych šel zase po x letech do kina?:)