James Bond poprvé v IMAXu

vydáno 27. 2. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Filmy

Tagy: IMAX, IMAX Digital, James Bond, Skyfall, Star Trek, Star Trek 2

Sam Mendes při natáčení filmu Skyfall

Digitalizaci IMAXu můžeme být alespoň za jedno extrémně vděční: v tomto velkoformátovém kině se od jejího příchodu podstatně častěji objevují mainstreamové filmy, což nám dává možnost užívat si blockbustery na plátně, kterému se velikostí žádné jiné nevyrovná. Každý, kdo to kdy zkusil, nám potvrdí, že se jedná o jedinečný zážitek, po kterém vám klasická projekce přijde jako sledování filmu na displeji mobilního telefonu.

Fanoušky Jamese Bonda proto zcela jistě poteší, že chystaná třiadvacátá bondovka Skyfall pod režijním dohledem Sama Mendese (Americká krása) dorazí i do IMAXu. Bude to vůbec první James Bond, který se na tak velikém plátně ohřeje, na rozdíl od Ethana Hunta nebo Temného rytíře však do IMAXu nedorazí se sekvencemi točenými na 70mm pás, bude jen digitálně upscalován (i když, ono to vlastně ani není potřeba vzhledem k tomu, že jsou digitální IMAXy jen ve 2k).

Pokud IMAX preferujete před návštěvou kina, určitě vám udělá radost ještě jedna zpráva: přímo na IMAX kamery, tedy na 70mm, točí režisér J.J. Abrams některé sekvence druhého Star Treku, který tedy logicky také čeká velkoformátová premiéra.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Včera Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře