iPhone 4S má problémy (nejen) s výdrží

vydáno 30. 10. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Mobilní telefony

Tagy: Apple, iPad, iPhone, iPhone 4S

Nadšené reakce z konverzačních schopností ukecané společnice Siri v novém iPhone 4S po chvíli vystřídaly reakce negativní. Apple sice avizoval, že telefon bude mít o něco kratší výdrž ve standby režimu, podle reakcí tisícovek uživatelů je ale baterie telefonu až tristně slabá: některým telefon nevydrží nabitý ani celý den.

Apple se problém snaží vyřešit, podle britského The Guardian obeslal některé majitele s žádostí, aby si nainstalovali monitorující aplikaci, která by do Kalifornie zasílala podrobnosti o tom, co se stará o tak rychlé vybíjení. Společnost sama ale přiznává, že netuší, co za tím, že se uživatelům vybije telefon třeba po osmi hodinách (dvacet minut volání, dvě hodiny surfování a používání aplikací, pár smsek a zbytek ve stand-by) stojí.

iPhone 4S

Ono se to ale dá poměrně snadno vyvodit – ve velké míře v tom jistě budou mít prsty nové notifikace. Ty Apple uvedlo po vzoru Androidu až v poslední verzi iOS. Jakmile člověk smartphone využívá ve velkém, tedy má nainstalovaných hodně aplikací, které používá zároveń, je docela jasné, že se začne baterie vybíjet rychleji – aplikace na pozadí posílají a příjimají data, často určují polohu a podobně. Častější používání 3G nebo GPS pak logicky vede k rychlejšímu vybíjení baterie.

To je třeba problém, který měl od počátku Android jakožto operační systém. Ten využívá notifikace od první verze (tudíž od první verze provádí spousty operací na pozadí) a je svatá pravda, že telefon při ostřejším používání také vydrží nějakého půl dne – a je opravdu jedno, o jakého výrobce nebo model se jedná. Jenže to je půl dne téměř konstantního používání, nový iPhone podle všeho umírá velice rychle, což by mohlo značit, že Apple nezvládl u notifikací, respektive u spouštění služeb na pozadí dotáhnout power management. Pokud tedy současní majitelé nového iPhone telefon opravdu využívají hodně, je velice pravděpodobné, že jim baterka nevydrží ani do večera. A to je docela smutné.

iPhone 4S

Apple ale čelí kritice i kvůli docela velikému množství bugů, což je něco, s čím se jejich operační systém snad nikdy potýkat nemusel – lidé hlásí problémy s připojením hovorů, upozornění na nefunkční SIM nebo na plný inbox, i když plný není, stejně jako třeba problémy s iCloudem a spousty dalších. Není to pouze problém iPhonu, potíže se stabilitou mají i iPady a iPody- všechna zařízení značné části uživatelů zpomalila a občas lagují.

Vzhledem k tomu, že Apple nový iOS označoval jako nejvyspělejší operační systém, jsou řečené potíže docela s podivem. Zlí jazykové tvrdí, že byl iOS doteď až moc jednoduchý systém a jakmile se jeho tvůrci pokusili naučit ho trochu složitějším operacím, ztratil svou stabilitu. Zatímco Android konečně na stabilitě nabírá, chce se říct.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře