iPad 2 levnější a menší?

vydáno 16. 11. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software, Mobilní telefony | 2 komentáře

Tagy: Apple, iPad 2, tablet

Jsou to spekulace, které se objevují s téměř železnou pravidelností, občas se ale přímo nabízí, aby je člověk začal brát trochu vážně. Třeba v okamžicích, kdy je nějaký webový zpravodaj po chvilce nucen stáhnout zprávu, v níž stojí několik nových informací o chystaném menším iPadu. Mohla by to být náhoda, zároveň by to ale mohl být důkaz, že se někdo snaží ututlat informace o novém produktu.

Třeba jako ty o menším iPadu, který by byl odpovědí na sedmipalcová zařízení od Barnes and Noble a od Amazonu (konkrétně Nook Tablet a Kindle Fire). O menším iPadu už se spekuluje nesmírně dlouho, je tu ale jeden zádrhel: Steve Jobs se menším tabletovým variantám vždycky vysmíval a odmítal, že by mohly někdy pod Apple vzniknout. Jenže Kindlu Fire se prodají během prvních týdnů statisíce, ne-li miliony. Možná to nebudou čísla stejně rekordní, jako u iPadu, ale rozhodně nebudou nezanedbatelná. Trh v menších verzích tabletů rozhodně potenciál vidí. A Steve Jobs je mrtev. Všechno proto může být jinak.

Apple iPad 2

Ke spekulacím o menším iPadu (měl by úhlopříčku 7.35´) vedly korejské noviny zvěsti o testování u dodavatelů hardwaru, jak tomu tak bývá. Aby toho nebylo málo, přidaly se k nim i informace o prý chystaném větším iPhonu 4S, který by využíval většího displeje. I to samozřejmě odporuje veškeré politice, jakou Apple pod Jobsem vedlo a jak už jsme jednou psali – Apple by výjimečně nevyšlapávalo nové cestičky na trhu, nýbrž by šlo v těch již prošlapaných.

Otázkou tedy je, jestli Apple zůstane u jednoduchosti a u několika neměnných produktů, nebo jestli se vydá cestou ostatních výrobců a začne hrát hru jménem „já mám větší a ty menší displej“.

V souvislosti s iPadem se objevila ještě jedna zpráva. Analytici začínají předpovídat, že by jeho cena měla brzy klesnout. Dává to smysl, zařízení totiž brzy nebude vedle dvousetdolarového Kindlu Fire nebo i vedle pětisetdolarového Transformeru Prime finančně zajímavé. Konkurence ho velice rychle dotahuje. Jak bude Apple reagovat?

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: iPad 2 levnější a menší?

Vložil Hanysek (bez ověření), 16. Listopad 2011 - 21:28

Obrázek uživatele Hanysek

Opravdu iPad 2? :-) Dyť ten už se nějakou dobu prodává ne? ;-)

Re: iPad 2 levnější a menší?

Vložil st39.6, 17. Listopad 2011 - 13:22

Obrázek uživatele st39.6

vsak. je dost nepravdepodobny, ze by mensi verze by trojkovej iPad. mnohem pravdepodobnejsi je dvojka nano, nebo tak neco ;)