Hobit v 48fps míří i do Slovanského domu

vydáno 13. 12. 2012 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma 3D, Filmy, Z domova | 5 komentářů

Tagy: 3D, 48fps, Dolby Atmos, film, HFR, Hobbit: An Unexpected Journey, Hobit, Hobit: Neočekávaná cesta

Hobit plakát Předpokračování Pána prstenů je za dveřmi a většina z nás se rozhoduje, kam na Hobita vyrazit. Odpůrci třetího rozměru mohou sáhnout po 2D s titulky, komu 3D nevadí a rád by si užil film v originále, tomu nabídne pohodlný zážitek pražský IMAX. No a kdo chce ozkoušet žhavou novinku – Hobita ve 48 snímcích za vteřinu ve 3D -, ten nyní nemusí zamířit jen do vzdáleného hostivařského Premiere Cinemas.

Cinema City totiž zareagovalo na konkurenci a těsně před uvedením Hobita v kinech oznámilo, že film ve vyšším snímkování (a samozřejmě ve 3D) uvede ve svém centrálním multikině ve Slovanském domě. Zde poběží hned ve dvou sálech (největší sál č. 2 a sál č. 3), takže o volná místa by nemusela být vyloženě nouze.

Premiere Cinemas má tedy výhodu už jen v Dolby Atmos, které sice nebude přítomno u hobití HFR 3D verze, nicméně i ve 2D bude film s podporou takřka nespočitatelného zástupu reproduktorů nezapomenutelným zážitkem.

Facebooková stránka pražského IMAXu zároveň s oznámením o HFR 3D verzi pro Slovanský dům potvrdila, co jsme tušili již dávno. A to, že v IMAXu se Hobit ve dvojitém snímkování promítat opravdu NEBUDE, ale zato na něj narazíte na největším plátně v republice minimálně sedm následujících týdnů, což dává vzhledem k vánočním svátkům, kdy bude kino praskat ve švech, dokonalý smysl.

Tohle oznámení zamrzí jen ty, kteří tajně doufali, že by se v IMAXu mohl sem tam mihnout i nový film Anga Leeho Pí a jeho život, vyprávějící o chlapci, který se po potopení lodi snaží přežít na malé loďce spolu s hladovým tygrem. Snímek je to totiž podle prvních ohlasů audiovizuálně úchvatný, s jedním z nejlepších 3D vůbec. Takže jedno bauerovské „damn it“ a hurá alespoň do klasického multiplexu.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Hobit v 48fps míří i do Slovanského domu

Vložil markus48 (bez ověření), 13. Prosinec 2012 - 14:48

Obrázek uživatele markus48

este by to chcelo niekde premietat v 48fps, 2D s titulkami

Re: Hobit v 48fps míří i do Slovanského domu

Vložil KARLOS (bez ověření), 13. Prosinec 2012 - 15:38

Obrázek uživatele KARLOS

U Hobita je HFR napevno přilepeno ke 3D…

Re: Hobit v 48fps míří i do Slovanského domu

Vložil Yattaman (bez ověření), 13. Prosinec 2012 - 18:32

Obrázek uživatele Yattaman

Proč jsou z toho 48fps všichni tak vydření??? Pusťte si televizní noviny nebo libovolné domácí video a máte totožný zážitek. Když jsem si koupil PS3 a chtěl si na ní přehrávat filmy, tak jsem se několik dnů zlobil se svou televizí, než jsem na ní našel volbu „Inteligentní vkládání snímků“, kterou jsem vypnul a pak teprve film začal vypadat jako film a ne jako televizní reportáž, což bylo totálně k zblití … a v této podobě chce někdo dobrovolně sledovat v kině Tolkiena???

Re: Hobit v 48fps míří i do Slovanského domu

Vložil Michal Kubeček (bez ověření), 17. Prosinec 2012 - 8:33

Obrázek uživatele Michal Kubeček

Tuhle filosofii, že se raději budu dívat na horší kvalitu, jen aby to vypadalo „tak, jak to přece vždycky vypadalo a jak to navždy vypadat má“, jsem nikdy nechápal. Tak mne napadá… barevné filmy také ze zásady odmítáte?

Re: Hobit v 48fps míří i do Slovanského domu

Vložil short ralph lauren (bez ověření), 5. Březen 2013 - 18:34

Obrázek uživatele short ralph lauren

Thank you for the auspicious writeup. It actually was once a amusement account it. Look complicated to more introduced agreeable from you! However, how can we communicate?