HD Grindhouse s SD zvukem?!

vydáno 29. 9. 2010 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Filmy

Tagy: Blu-ray, Death Proof, Dolby Digital, film, Grindhouse, Grindhouse: Auto zabiják, Grindhouse: Planeta Teror, Machete, Planet Terror, The Weinstein Company, Vivendi

Fanoušci Grindhouse Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze se na „plnohodnotný“ film těšili jak malé děti. Grindhouse se sice skládá ze dvou snímků, původním záměr ale bylo promítat oba za cenu jedné vstupenky a mezi ně pak vložit tzv. fake-trailery.

Jenže produkující Weinstein Company tomu chtěla jinak a tak se do kin obě poloviny dostaly jako samostatné filmy: Grindhouse: Death Proof a Grindhouse: Planet Terror. Ty pak vyšly i v samostatných Blu-ray edicích a největší újmu na tom utrpěly právě tou dobou už téměř kultovní fake-trailery, které Planet Terror a Death Proof dělily – na discích se většina z nich neobjevila.

Byl mezi nimi trailer režírovaný Eli Rothem, nebo třeba fiktivní ukázka Machete, na jejímž základě nakonec Rodriguez natočil celovečerák (Machete dorazí do českých kin v polovině října). A samozřejmě několik dalších.

Grindhouse: Death Proof - plakát

Když Vivendi Entertainment odkoupilo knihovnu Weinsteinů a slíbilo dvojdiskovku Grindhouse na Blu-ray, v jejímž rámci poběží oba filmy tak, jak měly už v kinech, začali se mnozí radovat. Jenže teď z Británie dorazila špatná zpráva.

Grindhouse: 2-Disc Collector's Edition sice je nařachané bonusy a je v něm všechno, co v něm má být, jenže zatímco obraz se pyšní HD přepisem, zvuk Vivendi poslalo do světa v ubohém SDčkovém Dolby Digital 5.1 s mizerným bitratem 448 kbps.

Pro mnohé je tohle tzv. dealbreaker: Jestliže totiž filmy vyšly samostatně s HD zvukem, kvůli několika trailerům si spousta lidí tuhle edici znovu nekoupí, když je po kvalitativní stránce jen „poloviční“. Velká škoda, velká!

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře