Harry Potter naposled očaruje Blu-ray

vydáno 21. 9. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Filmy | 3 komentáře

Tagy: Blu-ray, Harry Potter, Harry Potter a Relikvie smrti

Že mu to ale trvalo! Deset dlouhých let jsme čekali na finální konfrontaci Harryho Pottera s temným černokněžníkem, aby nás pak po dvoudílném napínání pod režijním dohledem Davida Yatese tak trochu zklamalo. Velkolepá bitka v čarodějnické škole sice ohromovala téměř kompletní destrukcí Bradavic a tunou digitálních efektů, z kina ale většinu diváků pravděpodobně vyprovodilo domnění, že šlo z deset let očekávaného finále vytěžit trochu více emocí. Zvlášť pod dohledem Yatese, který nás před lety tak ohromil slzopudným finále pátého dílu.

Relikvie smrti na HDmagu

Harry Potter Blu-ray

Ať už se vám ale Harry Potter líbil nebo ne, je velice pravděpodobné, že vás série nějakým způsobem zasáhla. Každý díl se těšil ohromné pozornosti, vydělal bambilion dolarů a byl filmovou událostí sezóny. Je proto pochopitelné, že se na uzavření téhle kapitoly filmové historie těší také spousta fanoušků vysokého rozlišení. Ti by si měli v kalendářích zakroužkovat 11. listopadu.

Právě v ten den se na Blu-ray chystá druhá část Relikvií smrti dorazit na americkém trhu a dá se předpokládat, že to v podobném termínu stihne i u nás. Obligátní FullHD přepis s šestikanálovým DTS-HD MA bude klasicky doprovázet několik dokumentů (The Goblins of Gringots, The Women of Harry Potter…) a hlavně Maximum Movie Mode (tentokrát pojmenované Blowing Up Hogwarts), které se v rámci minulého dílu opravdu podařilo (viz. naše Blu-ray recenze první části). O Blu-ray 3D zatím žádné zprávy nejsou.

Samostatný release na pulty obchodů doprovodí ještě dlouho očekávaná osmidiskovka, sdružující všech osm dílů pod jednu edici (v jednodiskových verzích).

Pokud chcete nákup série o kouzelníkovi s jizvou na čele odložit, raději tak nedělejte. Warneři totiž překvapili zprávou o tom, že na všech osm dílů Harryho Pottera na Blu-ray i DVD uvalí koncem roku (konkrétně 29. prosince) moratorium. Samozřejmě je otázkou, jak dlouho jim to vydrží, každopádně po vyprodání zásob pak Potter nebude na nosičích domácí zábavy dostupný. Moratorium bude platné na dobu neurčitou.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Harry Potter naposled očaruje Blu-ray

Vložil Anonym (bez ověření), 23. Září 2011 - 8:11

Obrázek uživatele Anonym

Tento článek nemá za účel propagovat proti-právní aktivity…

Rozhodně se na koupi chystám, ale zde se na jejich „akci“ dá říct jediné… Ještě že existuje warez a internet…

Skvělá pětka?

Vložil kvok (bez ověření), 24. Září 2011 - 8:27

Obrázek uživatele kvok

Na konci 7. dílu jsem čekal řežbu, a dočkal jsem se jen pár záběrů na mrtvé. Pro mě to byl nejhorší film ze série – hned po pátém, kde se ve dvou hodinách neděje vůbec nic.

Re: Harry Potter naposled očaruje Blu-ray

Vložil miky (bez ověření), 3. Říjen 2011 - 13:15

Obrázek uživatele miky

pátej je právě jako film super, podle knížky ale špatný.. šestka je nejhorší.