Foxconn a Sharp plánují vydání extrémně levné 60palcové TV

vydáno 12. 10. 2012 | autor Martin Stančík | sekce Bleskovky | téma Televizory | 2 komentáře

Tagy: foxconn, FullHD, HDTV, LCD, Sharp

Společnost Foxconn ve spolupráci se Sharpem podle nových informací ještě v tomto měsíci představí extrémně levný 60palcový LCD televizor, který se začne prodávat na počátku příštího roku.

Pokud se zajímáte o novinky ze světa televizorů tak možná víte, že ceny velkých LCD TV (55 a více palců) v posledních měsících rychle padají a poptávka po těchto zařízeních stále roste. Navíc je to jediný segment trhu, na kterém mohou pořádně vydělat jak výrobci displejů, tak výrobci celých televizorů. A teď si představte co by se asi stalo, kdyby se společnost, jež vlastní jedinou továrnu určenou pro tvorbu takto velkých displejů (a může je tedy sama vyrábět a nabízet levněji, než kdokoli jiný) spojila s největším světovým producentem elektroniky při výrobě 60palcové LCD TV. Přesně to mají nyní v plánu společnosti Hon Hai Precision Industry (Foxconn) a Sharp Electronics . Vzniknout by z toho mohl mimořádně levný televizor.

sharp

Na počátku října Jalen Chung a Francis Huang z tchajwanské Central News Agency informovali o tom, že Hon Hai (Foxconn) možná ještě v říjnu představí šedesátipalcovou LCD TV, jejíž výroba by měla začít v roce 2013. Hon Hai nechtěl informace o datu vydání potvrdit, avšak uvedl, že LCD panely budou pocházet z továrny Sharpu. Podle serveru Digitimes se televizory budou prodávat pod novou značkou SIO a budou stát pouhých 999 dolarů. Otázkou však je, kdy se dostanou do Evropy, neboť nejprve budou uvedeny na tchajwanský a čínský trh.

Ještě před vydáním Hon Hai údajně plánuje nabídnout svůj 60palcový televizor stovkám svých zaměstnanců za cenu okolo 1400 dolarů, tedy asi za poloviční cenu, než za jakou podobné televizory prodávají na tchajwanském trhu jiní výrobci. Hon Hai a Sharp v současné době stále pracují na detailech akvizice, v rámci které Hon Hai koupí téměř 10 % v Sharpu. Celý obchod byl dohodnut v březnu, od té doby však cena akcií Sharpu značně klesla a Hon Hai samozřejmě nyní chce zaplatit méně.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Foxconn a Sharp plánují vydání extrémně levné ...

Vložil JirkaM (bez ověření), 12. Říjen 2012 - 17:56

Obrázek uživatele JirkaM

…jestli má stát na naše 25 000 Kč, tak to už není moc velký rozdíl oproti extrémně levnému modelu 60" Sharp AQUOS LC60LE636E za 29 000 Kč, který se u nás prodává

Re: Foxconn a Sharp plánují vydání extrémně levné ...

Vložil DartVader (bez ověření), 13. Říjen 2012 - 18:48

Obrázek uživatele DartVader

Mě by spíš zajímalo z jaké vzdálenosti se na takovou uhlopříčku musí člověk koukat, aby v obraze nerozlišil pixely (při FHD samozřejmě).