Finále brazilského mistrovství světa ve fotbale ve 4K?

vydáno 30. 9. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: 2014, 4K, FIFA, FIFA World Cup, FIFA World Cup 2014, fotbal, Mistrovství světa, Sony, UHD, ultraHD

FIFA World Cup 2014 Už to tak vypadá. Sony tlačí 4K kam jen může, což kromě mediálního přehrávače a spuštění on-line stahovacího rozhraní znamená i různé mediální kampaně. A jedněmi z největších jsou ty spojené se sportem. V uplynulých měsících se například slavný Wimbledon a Olympijské hry v Londýně vysílaly i ve 3D, a nyní by mělo dojít na 4K.

Sony oznámila, že po dohodě s organizací FIFA zajistí produkci a vysílání příštího mistrovství světa ve fotbale v Ultra HD. Nikoliv však celý šampionát. Jediným potvrzeným zápasem, který bude ve 4K stoprocentně zaznamenán, je turnajové finále. Vzhledem k tomu, že veškerá technika bude v té době na místě (Sony bude samozřejmě natáčet na své kamery), je však možné, že by v případě atraktivních zápasů a dodatečné dohody mezi FIFA a Sony mohlo dojít k vysílání i dalších zápasů z vyřazovacích bojů.

Záhadou ovšem zůstává, jak by se 4K materiál dostal do domácností, když žádné televizní stanice aktuálně ve 4K nevysílají. Jednou z mála logických možností jsou speciální veřejné projekce, které by Sony využila k propagaci technologie. Jen škoda, že my vzhledem k výkonům naší reprezentace dávku extrémního rozlišení na českých náměstích rozhodně nedostaneme.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře