DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než streamování přes internet

vydáno 26. 8. 2012 | autor Martin Stančík | sekce Bleskovky | téma Filmy | 10 komentářů

Tagy: Blu-ray, Netflix, NPD

Američané podle nové studie společnosti NPD Group stále preferují fyzické disky s filmy před jejich streamováním přes internet.

Blu-ray vs Netflix

Ze statistik vyplývá, že pouze 38 % všech filmů bylo v první polovině tohoto roku v USA zapůjčeno přes internet. Je však třeba dodat, že i když fyzické DVD a Blu-ray disky držely 62 % trhu, jejich podíl rychle klesá. Ve srovnání s první polovinou roku 2011 podíl fyzických nosičů klesl o 17 % a streamování přes internet se zvedlo o 5 %.

Zajímavé je zjištění, že podle NPD Group 80 % půjčovaného obsahu z Netflixu tvoří televizní pořady – ne filmy. Přesto je však Netflix lídrem v půjčování streamovaných filmů, v tomto segmentu drží 66 % a je tedy nejoblíbenější streamovací službou ve Spojených Státech.

I když v oblasti půjčování filmů Američané stále preferují fyzické DVD a Blu-ray disky před streamováním, pokud bychom vzali filmy a seriály jako jeden celek, zjistili bychom, že na tomto trhu streamování přes internet vede nad fyzickými disky. Jinak řečeno, seriály Američané sledují přes internet raději, než filmy.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než ...

Vložil atlass (bez ověření), 26. Srpen 2012 - 13:07

Obrázek uživatele atlass

tak zda sa mi to logicke radsej kupovat filmy na nosicoch kedze obsahuju aj bonusy a kvalita obrazu a zvuku na bluray je stale najvyzsia. Nehovoriac o spolahlivosti netu (iked je to USA) ved nie je nic prijemne ked mi pri sledovani dvojhodinoveho filmu v polke padne internet. Predsa len jedna cast serialu ma max hodinu…

Re: DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než ...

Vložil Anarvin (bez ověření), 28. Srpen 2012 - 0:14

Obrázek uživatele Anarvin

Mě se to teda zas tak logické nezdá. Běžné uživatele nějaké bonusy příliš nezajímají (na discích pro půjčovny stejně nebívají). Žijeme v době, kdy lidi hltají mptrojky, koukají na youtube, popřípadě koukají na na TV vysílání. Na warezu jsou dodnes nejpopulárnější 700 megová avíčka. Představa, že téhle většině jde o kvalitu obrazu a zvuku (kolik lidí má doma víc repráků, než ty dva, co má televize? kolik lidí kouká na filmy na notebooku nebo, tabletu nebo nedej bože telefonu?), je podle mě omyl. Jaká je rychlost netu v USA se můžeme jen dohadovat, osobně ani netuším, jestli filmy na Netflixu lze pouze streamovat, anebo stáhnout (s omezenou použitelností souboru) nebo alespoň nabuferovat. Každopádně bych si tipnul, že to s to zaseknutí uprostřed filmu kvůli špatnému spojení se nebude stávat častěji, než zaseknutí vypůjčeného DVD, kvůli opotřebení nešetrnými klienty půjčovny. Když tohle všechno sečtu, tak mě vychází logické, že většina obyčejných uživatelů raději několikrát z pohodlí gauče klikne, než aby se plazili do videopůjčovny (Zvlášť když ty videopůjčovny vymírají). Pokud se nebavíme o půjčování ale prodeji (což bych úplně neporovnával), tak samozřejmě další hlas pro streaming – většina lidí chce film vidět jednou, dvakrát, nepotřebuje ho mít fyzicky doma, za podstatně větší peníze, než je půjčovné. A poslední hřebíček do rakve – služby jako Netflix mají laciný paušál, u kammených půjčoven se dost možná i v USA pořád ještě platí výpůjčné od kusu.

Re: DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než ...

Vložil Ondřej Peterka (bez ověření), 29. Srpen 2012 - 10:22

Obrázek uživatele Ondřej Peterka

Z vlastní zkušenosti. Netflix je fajn na filmy a seriály na jedno použití. Na 12 Mb lince od O2 se dá i nejvyšší kvalita X-High (1080p) s DD+. To je na mé 42" plazmě rozhodně použitelné. Film se nestáhne, ale buffering funguje dobře. Záseky jsou minimální, v nejhorším na chvilku film spadne do SD. Blu-ray to sice není, ale lepší a především pohodlnější, než upirátěný 720p rip.

Na novější filmy se dá použít třeba Vudu za jednorázový poplatek za půjčení, tam se dá na některých zařízeních film i stáhnout a pustit vcelku (tuším PS3 to umí). Půjčení je na měsíc, po prvním puštění máte 24 hodin na dokoukání, navíc každý den vybraný film za dolar. Kombinace těchhle dvou služeb je fajn a Blu-ray si u mě zaslouží jen ty nejlepší filmy :)

Re: DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než ...

Vložil Anarvin (bez ověření), 30. Srpen 2012 - 21:09

Obrázek uživatele Anarvin

A jakým způsobem ses (jste se) k tomu dostal Ondřeji? Americká platební karta? Já bych nějakou takovou službu platil moc rád, ale ty české jsou na nic.

Re: DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než ...

Vložil DartVader (bez ověření), 26. Srpen 2012 - 19:08

Obrázek uživatele DartVader

Doufám že podíl BD přestane klesat a to se udrží na trhu co nejdéle (čti nestane se exkluzivní záležitostí, záležitostí sběratelů). Narozdíl od her kde jsem přesedlal k digitální distribuci (stejně je většina na Steamu na který se následně naváže), u filmů se stále držím fyzického média. Doufám, že data na lisovaném nosiči vydrží dostatečně dlouho, abych filmové pecky mohl ukazovat vnoučatům :)

Re: DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než ...

Vložil Anonym (bez ověření), 26. Srpen 2012 - 20:21

Obrázek uživatele Anonym

To bude asi smolíček, protože Blu-raye vydrží dle všeho ještě méně než DVD (kvůli větší hustotě záznamu a tedy větší zranitelnosti) a i lisované je to otázka maximálně desítek let. Tzn. že vnoučatům řekněme za 50 let už ukážeme jen nefunkční placky, které budou moci používat jako tázky pod pivo. Bohužel. Jedině jim bude možno přehrát nějaká hudební CD, ty vydrží zdaleka nejvíc ze všech „placek“.

Re: DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než ...

Vložil st39.6, 26. Srpen 2012 - 21:00

Obrázek uživatele st39.6

…a to mate podlozene cim?

Re: DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než ...

Vložil DartVader (bez ověření), 26. Srpen 2012 - 22:01

Obrázek uživatele DartVader

Fajn, tak jsem se pěkně vystresoval a zkrátil si tím do budoucna život. Za padesát let už budu tuhej.

Re: DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než ...

Vložil PNS (bez ověření), 26. Srpen 2012 - 21:27

Obrázek uživatele PNS

Tak přijde mi logický kupovat filmy a streamovat seriály protože u seriálů už je to hodně o zabírání místa, zejména pokud mají víc sezon, a s tím jde ruku v ruce finanční zátěž…

A jak to dopadlo se seriálem LOST myslím si taky hovoří za své…

Re: DVD/Blu-ray jsou v USA stále oblíbenější než ...

Vložil PNS (bez ověření), 26. Srpen 2012 - 22:17

Obrázek uživatele PNS

respektive nejen s LOSTem řada seriálů končí nedořečená a zaříznutá studii na úkor výdělečnějších projektů typu StarDance :(