Další 3D standard pro domácí kina

vydáno 10. 8. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Televizory | 4 komentáře

Tagy: 3D, 3DTV, Blu-ray 3D, Panasonic, Samsung, Sony, xPand 3D

Jedním z velkých nedostatků domácího 3D jsou aktivní brýle. Ne, nezbavíme se jich, jinak totiž po technické stránce kvalitní 3D zprostředkovat nelze (tedy zatím). Krom váhy a „pohodlnosti“ s nimi pak má koncový zákazník ještě jeden problém – kompatibilita.

Řekněme, že jste si koupili nejnovější 3D televizor od Panasonicu s párem aktivních brýlí. Přátelé si 3DTV koupili také, ale mají LCD od Samsungu. Co když se budete chtít společně dívat na Blu-ray 3D film u nich na návštěvě? Se svými panasoňáckými brýlemi budete mít smolíka. Musíte si koupit za několik stovek až tisíc korun brýle kompatibilní s jejich televizorem. Což je blbost.

Aktivní 3D brýle

Výrobci jsou si toho vědomi, stejně jako faktu, že by jim tento nedostatek mohl spíš uškodit. Společnosti Panasonic, Samsung, Sony a Xpand 3D proto založily „Full HD 3D iniciativu“, pod jejíž záštitou se dají do vývoje společného rozhraní pro všechny své 3DTV. Výsledkem by měly být brýle, které se synchronizují pomocí rádiových vln a jsou zpětně kompatibilní bez závislosti na značce. Navíc by měly podporovat i IR záření starších modelů, takže je pravděpodobně budete moct použít i s televizory z roku 2011.

Zařízení by se mělo začít objevovat v modelových řadách od roku 2012, počínaje tímto rokem byste se tedy při nákupu 3DTV brýlí neměli podřizovat značce, jako spíš osobním preferencím (design, váha, pohodlí…).

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře

Re: Vedia

Vložil BLACKDEVIL (bez ověření), 10. Srpen 2011 - 15:26

Obrázek uživatele BLACKDEVIL

LG s Cinema 3d nemá aktívne okuliare a 3D efekt je rovnaký, povedal by som, že o niečo dokonca lepší. Z aktívnych okuliarov mňa osobne bolí hlava.

Re: Vedia

Vložil st39.6, 10. Srpen 2011 - 15:55

Obrázek uživatele st39.6

3D efekt rovnaký je (i když i o tom by se dalo polemizovat … protože vlastně není), ale při ztrátě poloviny rozlišení. proto onen dovětek „kvalitní 3D“ :)

Re: Vedia

Vložil TT (bez ověření), 11. Srpen 2011 - 20:31

Obrázek uživatele TT

Protože vlastne je !

http://www.tvfreak.cz/…06FE311.html

Doporučujem prečítať !

Re: Vedia

Vložil st39.6, 12. Srpen 2011 - 11:11

Obrázek uživatele st39.6

kazdy, kdo videl pasivni 3DTV a aktivni 3DTV vedle sebe vam rekne, ze rozhodne neni. jednak je ono polovicni rozliseni zpozorovatelne, takze mi nikdo nenabulikuje, ze to FullHD je (ten rastr je totiz viditelny i z relativne velike dalky), druhak nejsou tak ostre kontury a obraz u pasivni 3DTV ma snad vsechny neduhy, ktere spatne 3D mit muze. aktivni a pasivni 3DTV maji HODNE rozdilne 3D (jeho kvalitu, i kvalitu obrazu) a rozhodne to druhe neni stejne, nebo nedej boze lepsi