Čína otevře trh pro konzole, má to ale háček

vydáno 30. 9. 2013 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Přehrávače, Ze světa

Tagy: konzole, konzole nové generace, Microsoft, next-gen, PlayStation, Playstation 4, PS4, Xbox, Xbox One

Život v komunistické Číně není žádný med a dnešní generace internetových závisláků, herních konzolistů a jiných uživatelů výdobytků kapitalistického Západu by zhruba do týdne zemřela na nedostatek svých multimediálních živin. Žádnou ze svých oblíbených hraček by totiž v obchodech nenašla a nepřihlásila by se ani na obyčejný Facebook. V Číně sice existuje černý trh, avšak shánějte na podobně opatřenou konzoli a další zařízení oficiální podporu v zemi, která před světem ráda uzavírá hranice a otevírá je jen, když se jí to hodí.

Pro tamní obyvatele se ale blízká na lepší časy, neboť Čína oficiálně přemýšlí (resp. je v podstatě rozhodnuto) o zrušení zákazu konzolí Sony, Microsoftu či Nintenda na zdejším trhu. Možné je to díky takzvané zóně volného obchodu v Šanghaji a zdejšímu přístupu k zahraničním pracovníkům.

Čína si uvědomuje, že bez postupného otevírání svého prostoru pro velké společnosti nemůže dlouhodobě prosperovat (ostatně i proto se začala paktovat i s Hollywoodem, který zde promítá blockbustery za cenu implementace více asijských prvků do scénáře – viz. Pacific Rim nebo třetí Iron Man), a tak umožní na svém území prodávat herní konzole, pokud firmy dostanou od státu oficiální povolení a budou mít sídlo právě v šanghajské zóně. Toho ostatně využil již Microsoft, který uzavřel spojenectví se společností BesTV.

PS4
Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře