Chytré hodinky od Samsungu zahazují Android a přináší řadu vylepšení

vydáno 24. 2. 2014 | autor Petr Semecký | sekce Bleskovky | téma Mobilní telefony, Ze světa

Tagy: chytré hodinky, chytré telefony, Gear 2 Neo, Samsung, Samsung Gear 2, smartphone, smartwatch

Nebudeme si nalhávat, že jsou chytré hodinky kdovíjakým úspěchem. Na druhou stranu není fér na základě prvních modelů s dětskými nemocemi kategoricky odmítat celou platformu. Jistě, výdrž baterií bývá slabá, častokrát se stane, že vám vaše hodinky nezobrazí přijatou zprávu či e-mail a ani spektrum funkcí není prozatím bůhvíjak široké. S oznámeními nových modelů se však blízká na lepší a atraktivnější časy.

Samsung kupříkladu představil modely Gear 2 a Gear 2 Neo, které se snaží zachovat pouze to, co bylo dosavadními uživateli a recenzenty přijato pozitivně a zároveň přidat nové funkce, z nichž vysloveně trčí implementace vlastního hudebního přehrávače komunikajícího se sluchátky prostřednictvím čtvrté generace Bluetooth, popřípadě navýšení počtu jader procesu (z jednoho na dvě) a šikovnější umístění mini kamerky. Ta nyní přestává být umístěná přímo na pásku hodinek a přesouvá se nad ciferník. Čímž je umožněna snadná výměna pásku.

Samsung Gear 2 a Gear 2 Neo

Samozřejmostí je i větší množství kompatibilních aplikací, dále přibyla pro sportovce sympatická funkce tepoměru, snížila se hmotnost a tloušťka hodinek a co je dost možná nejzásadnější, operační systém Android byl nahrazen systémem Tizen. Samsung ovšem neuvedl důvody této softwarové změny. Doufejme tedy, že k ní měl oprávněné důvody a ve výsledku budou hodinky kmitat jako… no jako hodinky.

Byť jen pro omezené množství uživatelů, neboť Samsung zůstává věrný pouze své značce a prozatím neumožní kompatibilitu se zařízeními cizích značek. Což je škoda, bereme-li v úvahu, že konkureční Sony si na podobné exkluzivity hrát přestala a nyní nabízí své zboží pro všechna zařízení nesoucí Android 4.0.

Gear 2 a Gear 2 Neo (tyto modely nemají zabudovanou kameru) se začnou prodávat zřejmě v průběhu dubna.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře