Canon představil nové objektivy

vydáno 7. 11. 2012 | autor Martin Stančík | sekce Bleskovky | téma Foto a video

Tagy: Canon, DSLR, EF 24-70mm f/s IS USM, EF 35mm f/2 IS USM, eos 6d

Canon oficiálně představil dva nové objektivy: 24–70mm f/4 IS USM a EF 35mm f/2 IS USM, které budou dostupné v lednu příštího roku.

První zmíněný se bude prodávat za 1499 dolarů, zatímco druhý za 849.99 dolarů. EF 24–70mm f/4L IS USM je kompaktní, lehký a především odolný objektiv – také spadá do eLkové řady, která je takovými vlastnostmi proslavena. Podle Canonu se ideálně hodí k fotoaparátům Canon Digital SLR jako třeba EOS 6D. Objektiv má konstantní maximální světelnost f/4 v rámci celého zoomu. Kromě jiného je k dispozici také macro režim, který umožňuje pořizovat fotografie se vzdálenosti pouhého 0.2 metru, a stabilizační systém Canon Hybrid IS.

canon

Canon klade důraz také na tzv. Ultrasonic Motor (USM), který se stará o tiché a rychlé automatické ostření. Objektiv má na délku pouze 93mm, je odolný proti prachu a vodě. Druhý objektiv s názvem EF 35mm f/2 IS USM je dle výrobce extrémně kompaktní a velmi lehký. Oproti staršímu modelu EF 35mm f/2 nabídne nový objektiv lepší kvalitu obrazu a je rychlejší a tišší. To vše v odolném těle s líbivým designem.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře