Bravie od Sony se rozpouštějí

vydáno 12. 10. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Televizory | 1 komentář

Tagy: BRAVIA, LCD, PlayStation 3, PlayStation Network, PSN, Sony, Sony Bravia

Sony Bravia LCD

Pobočky Sony po celém světě budou mít v příštích týdnech plné ruce práce. Japonské ministerstvo totiž přikázalo, aby společnost svolala do svých servisů modelové řady LCD Bravia z roku 2007 a 2008. Důvod? V jedenácti známých případech tyto televizory způsobily požár. Mají totiž vadnou komponentu, která by se mohla přehřát, rozpustit a televizor podpálit.

Dohromady se jedná o více než jeden a půl milionu televizorů. Mimo Japonsko se sice zatím nejedná o klasickou svolávací akci, třeba ve Velké Británii si ale majitelé modelů KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660, KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000 a KDL-40X3500 mohou bezplatně pozvat domů zaměstnance Sony, který zdraví Bravie překontroluje.

Značce Sony se obzvlášť v Japonsku podařilo za posledních pár týdnů silně pošramotit image. Společnost totiž musela začít nahrazovat také přes dva miliony baterií do mobilních telefonů – i ty se roztékaly přehřátím.

PSN navíc před několika desítkami hodin zažilo další hack – Sony na svém blogu přiznalo, že hackeři zaútočili na 93 000 účtů. Nic jiného než ID a PSN přístupy se hackerům snad získat nepodařilo, protože byly účty okamžitě deaktivovány, ani tak se ale nejedná o niktarak dobrou zprávu – soňácká ochrana Playstation Network účtů očividně má ještě nějaké mezery.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře

Re: Bravie od Sony se rozpouštějí

Vložil Radek (bez ověření), 13. Říjen 2011 - 8:48

Obrázek uživatele Radek

Ahoj, nesirte prosim nepravdive informace. Zadny ucet nebyl hacknut. Nekdo se snazil pouzit jinde ziskane pary jmeno-heslo, coz sony detekovalo a ucty uzivatelu kde byl par validni zablokovalo. Jestli nekdo pouziva stejne heslo na psn jako na pornostranky tak je to trouba, a spis bych ocenil sony ze vubec tuto udalost zaznamenala.