Blu-ray trhá rekordy

vydáno 21. 4. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma Ze světa

Tagy: 3D, Blu-ray, Blu-ray 3D, Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka, Na vlásku, Tangled, TRON, Tron: Legacy

Blu-ray za sebou má rekordní týden. Díky premiéře obou dílů Trona se formátu podařilo na začátku měsíce ukousnout zatraceně veliký kus podílového koláče. Dvacetiprocentní nárůst prodeje oproti minulému roku se zasloužil o to, že si Blu-ray vybojoval rovnou čtvrtinu podílu na americkém trhu. DVD se 75% samozřejmě i nadále kraluje, je to ale vůbec poprvé, co se Blučku podařilo dosáhnout tak příjemně zakulacené mety.

Blu-ray sales

Že je to především díky Tronovi, je celkem jasné. Film si totiž při své BD premiéře utrhl osmašedesátiprocentní podíl prodejnosti formátu (do které jsou započteny 2D i 3D verze). Trona se na Blu-ray prodalo dvakrát více než na DVD! Vedle prvního dílu pak k megaúspěšnému týdnu dopomohly také filmy Na vlásku, Letopisy Narnie a Fotři jsou lotři.

Průzkum NPD navíc vyvrátil, že by VoD (tedy streamované video) nějak zásadně ohrožovalo fyzická média. Jestliže minulý rok platilo, že americké domácnosti utrácejí 77% rozpočtu na filmy při nákupech Blu-ray a DVD, letos se na tom prakticky nic nezměnilo – je to rovnou 78%. V Evropě pak samozřejmě platí, že je tenhle procentuální podíl podstatně větší, protože u nás VoD není tak rozšířené. Zůstává tedy faktem, že mezi námi fyzická média ještě nějaký ten pátek zůstanou. A to je dobře.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře