Apple opět neuspělo s žalobou

vydáno 25. 1. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software, Mobilní telefony, Ze světa

Tagy: Android, Apple, Galaxy Tab 10.1, Ice Cream Sandwich, iPad, Samsung, Samsung Galaxy Tab

Apple vs. Samsung

Podle předběžných opatření to sice vypadalo, že Apple soudní spory se Samsungem ohledně designových patentů vyhraje, pomyslné „neříkej hop, dokud nevyskočíš“ však v tomto případě platilo obzvlášť. Nejen, že se Applu nepodařilo vyhrát soudní spor v Austrálii, kde už se Samsung Galaxy Tab 10.1 smí prodávat, nepovedlo se mu to ani v Německu, kde se Samsung banu vyhnul drobnou změnou v designu a podle čerstvých zpráv se mu to na konec nepovedlo ani v Holandsku.

Právě tam vynesl soud poslední rozhodnutí ohledně sporu o design, v němž Apple osočuje korejský Samsung z kopírování. Rozhodnutí to sice není konečné, dovoluje však Samsungu tablety prodávat, dokud nepadne finální verdikt.

Pro Samsung to navzdory původním předpokladům znamená růžovou budoucnost, společnost má totiž v Německu a v Holandsku centrální distribuční sklady a jestliže soudy rozhodnou ve prospěch korejského výrobce, nebude už Apple prakticky mít jak bojovat proti Galaxy Tabu a jeho prodeji v Evropě.

Galaxy Tab vs. iPad

Patentové války byly obzvlášť v poslední čtvrtině minulého roku žhavým tématem v mobilní a tabletové sféře a pokračují, i když za mnohem menší pozornosti médií, i nadále. U Applu moc dobře vědí, že za sebou Android s tablety nemá nikterak nebezpečný start, jenže s příchodem Ice Cream Sandwich a přístrojů jako Transformer Prime nebo některých novinek z CESu je jasné, že Android čeká zatím nejsilnější období, kdy tablety konečně budou nejen výkonostně, ale i uživatelsky srovnatelné a to za srovnatelné výdrže, aniž by strádaly po designové stránce. Máme před sebou zajímavý rok, o tom žádná.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

TP-Link Deco P9: hybridní mesh systém si poradí i se železobetonem

Společnost TP-Link přináší na trh nový hybridní mesh …

Homepage »

Komentáře