Amazon chystá vlastní tablet

vydáno 3. 5. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software, Ze světa

Tagy: Amazon, Amazon Kindle, ASUS, Asus Eee Pad Transformer, tablet

Kdo se ještě nepřidal mezi společnosti, které vyrábějí vlastní tablety? Z výrobců elektroniky nechybí snad nikdo, je tu ale ještě jeden hráč, který by mohl do hry promluvit: Amazon. Ostatně jejich digitální čtečka Kindle jasně dominuje trhu a tak by byla výroba vlastního tabletu docela logickým krokem, který by mohl alespoň trochu otřást s monopolem iPadu.

Nový tablet od Amazonu se chystá na druhou polovinu tohoto roku a ví se o něm pramálo. Docela se ale nabízí, že by měl mít stejné specifikace, jako všechny ostatní modely. Otázkou bude hlavně to, jaký bude využívat displej. Že by nějaká kombinace e-inku a klasického LCD? Možné je všechno.

Amazon každopádně počítá s ohromnou oblibou, dodavatele totiž upozornil, aby počítali s až osmisettisícovým odbytem měsíčně. To je sakra velké množství tabletů! Třeba takový Asus, jejichž Eee Pad Transformer trpí nedostatkem dodávek, může jenom závidět – podle nejnovějších spekulací je Asus schopný produkovat jen 10 000 jednotek měsíčně. To je na to, aby došlo na trhu k nějakým změnám, sakra málo. Tablet je tedy docela logicky na všech trzích vyprodaný.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře