Amazon chystá druhý Kindle Fire. Už na příští měsíc.

vydáno 5. 7. 2012 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma IT a software, Mobilní telefony

Tagy: Amazon, Amazon Kindle Fire, Android, Kindle, Kindle Fire, Kindle Fire 2, Nexus 7

Prodejnost Kindlu Fire od Amazonu je sice stále ohromující a drtí veškerou androidí konkurenci, pomalu ale začala klesat, k čemuž by v příštích měsících mohl logicky přispět nejen Surface od Microsoftu, ale také Nexus 7 od Googlu, který je Fireu první přímou (a velmi vážnou) konkurencí. Amazon proto připravuje nástupce svého veleúspěšného sedmipalcového tabletu. A pokud mají insideři v Číně pravdu, dočkáme se ho už tento nebo příští měsíc.

Amazon Kindle Fire

O zařízení toho není moc známo. Poběží pravděpodobně na stejné platformě (tedy Android upravený pro ekosystém Amazonu), opět ho bude vyrábět Quanta a displeje opět dodá LG a Panasonic. O všem ostatním můžeme jen hádat.

Pro Amazon je uvedení druhého Firu opravdu důležité, neboť potřebuje potvrdit svou rychle vydobytou pozici na trhu a odolat útokům první vážné konkurence. Jako vždy platí, že Amazon nikterak neohrozí prodejnost iPadů, které jako by si žily ve vlastním světě, pro všechny ostatní tablety je ale velkou hrozbou. V boji na trhu tabletů, který se neustále rozrůstá, se navíc začíná přiostřovat. Bude zajímavé sledovat, jak si tři klíčová „neiPadí“ zařízení tohoto roku (tedy Kindle Fire 2, Nexus 7 a Surface) povedou o vánočních svátcích, kdy už budou všechna na trhu.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře