3D už i mobilní - LG Optimus 3D

vydáno 2. 2. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Bleskovky | téma 3D, Mobilní telefony

Tagy: 3D, Android, DLNA, HDMI, Honeycomb, LCD, LG, LG Electronics, mobilní telefon, Optimus 3D

Je to zvláštní. Většina lidí si na 3D spíš stěžuje, výrobcům to ale nebrání ve vymýšlení dalších a dalších stereo-capable produktů. Ten od LG by mohl být zajímavý v jednom: Zobrazovaný stereo-obrázek z něj lidské oko vnímá i bez aktivních nebo pasivních brýlí. Nejásejte, nejedná se o televizor, ale o mobilní telefon.

Jenže docela zajímavý telefon, nutno podotknout: Jmenuje se Optimus 3D, krom velké 3D LCD obrazovky (která bude mít kolem čtyř palců) má samozřejmě i stereo-kamerku a foťák (takže na zadní straně najdete rovnou dvě čočky), HDMI/DLNA výysup a nervovou soustavou (dvoujádrový procesor s duální RAMkou) se mu prohání nejnovější verze operačního systému Android (tedy 3.0 s přezdívkou Honeycomb).

Více se o přístroji dozvíme až v následujících týdnech, už teď jsme ale upřímně zvědaví, jak si přístroj se stereem a jeho zobrazováním poradí. Ostatně HD video v mobilních telefonech a tabletech už dávno není utopií, tak proč ne 3D? Technologie by tu mohla mít světlejší budoucnost než ve filmu.

Nechme se (snad mile) překvapit.

Mobilní telefon LG Optimus 3D

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Komentáře