Život brouka a Příšerky s.r.o. míří na Blu-ray

vydáno 2. 3. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: A Bug's Life, BD-Java, BD-Live, Blu-ray, Disney, film, Monsters Inc., Pixar, Příšerky s.r.o., Toy Story, Život brouka

Příšerky s.r.o. (Monsters Inc., 2001) a Život Brouka (A Bug's Life, 1998) na Blu-ray

Studio Disney oznámilo podrobnosti o netrpělivě očekávaných Blu-ray vydáních animáků studia Pixar. Jak Život Brouka (A Bug's Life, FDb.cz), tak Příšerky s.r.o. (Monsters Inc., FDb.cz) budou ve vysokém rozlišení disponovat celou řadou exkluzivních bonusů, dojde samozřejmě i na BD-Live.

V regionu A (především Amerika) vyjdou oba Blu-ray disky 19. května tohoto roku. V obou případech se bude jednat o třídiskové edice, přičemž třetím diskem bude DVD s verzí filmu ve standardním rozlišení a také digitální kopií pro různé kapesní videopřehrávače. Dva dvouvrstvé 50 GB Blu-ray disky budou kromě samotných filmů s MPEG-4 AVC obrazem a DTS-HD Master Audio 5.1 zvukem obsahovat bonusové materiály – jednak ty dobře známé z předchozích DVD edicí, ale hlavně zcela nové HD dokumenty, komentáře a další.

Oba disky budou obsahovat už zmíněnou BD-Live funkcionalitu (Movie Chat, Movie Mail, Movie Challenge a Movie Reward), kterou Disney standardně vybavuje všechny své Blu-ray tituly. Příšerky s.r.o. se navíc pochlubí interaktivní BD-Java hrou Roz's 100 Door Challenge, což má být něco mezi znalostním kvízem a puzzle.

Život Brouka (A Bug's Life, 1998)

Život brouka (1998)

Oscarový režisér John Lasseter se po úspěchu Toy Story pustil se svým týmem počítačových animátorů do dalšího celovečerního filmu. Odehrává v miniaturním světě pracovitých a veselých mravenců, kteří jsou každý rok sužováni nájezdem žravých kobylek.

Hlavním hrdinou příběhu je Flik, šikovný mladík a zneuznaný vynálezce, jehož dobré nápady a záměry se s osudovou neodvratností vždy zvrhávají v katastrofu. Tentokrát se Flikovi dokonce podařilo zničit zásobu jídla připravenou pro kobylky. A tak, zatímco se celé mraveniště znovu pouští do obstarávání potravy pro bandu desperáta Hoppera, Flik je vyslán radou starších, aby realizoval svůj smělý plán.

Chce ve městě najmout velké brouky, kteří by mraveniště před kobylkami ochránili. Upřímně řečeno – všichni mravenci doufají, že toho smolaře a kazisvěta už nikdy v životě neuvidí a o to větší je jejich překvapení, když se Flik brzy vrátí s pestrobarevnou bandou podezřele veselého hmyzu. Že by mu začalo přát štěstí? Nikoliv, omylem najal ve městě skupinu artistů z blešího cirkusu.

To, co na první pohled vypadá jako největší průšvih Flikova mladého života, se ale nečekaně mění v triumf, když se do boje proti Hopperovým kobylkám zapojí nejen cirkusáci, ale i celé mraveniště se svými doposud příliš ušlápnutými obyvateli…

Příšerky s.r.o. (Monsters Inc., 2001)

Příšerky s.r.o. (2001)

Animovaný snímek z dílny společnosti Pixar, v níž vznikly úspěšné filmy jako například dva díly Toy Story.

Monsters Incorporated je strašidelná továrna a jedním z jejích hlavních strašidel je James P. Sullivan. Je to příšerka s modrou srstí, velkými purpurovými fleky a rohy. Jeho strašidelným asistentem, nejlepším přítelem a spolubydlícím je Mike Wazowski – zelená, tvrdohlavá, jednooká příšerka.

Mezi hrdiny filmu najdeme také monstrum jménem Henry J. Waternoose, které vypadá jako krab a Celii, přitažlivou a zároveň nebezpečnou recepční, příšerku s hadí hlavou. Králem mezi klamavci je pak chameleonské strašidlo jménem Randall Boggs. Do tajemného světa příšer a strašidel se dostane holčička Boo, které se tak podaří vstoupit do míst, kde před ní ještě žádný člověk nebyl.

V originále propůjčily hlasy postavičkám známé hollywoodské hvězdy jako John Goodman, Billy Crystal nebo Steve Buscemi.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy na obzoru »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře