YouTube přidává podporu HDR streamingu

vydáno 14. 11. 2016 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Ze světa

Tagy: Chromecast Ultra, Google, HDR, Samsung, YouTube

Společnost Google oznámila podporu HDR videa pro YouTube poprvé v lednu letošního roku. Nyní se tento slib stává skutečností.

Zatím si HDR na YouTube mohou užít majitelé nového „donglu“ Chromecast Ultra a brzy i letošních modelů televizorů od Samsungu.

YouTube postupně přidává podporu high-endových video formátů, včetně 4K, 8K a HFR (High Frame Rate; vysoká snímková frekvence). Nyní k tomu všemu přibývá i HDR, což je zkratka pro High Dynamic Range (vysoké dynamické pásmo).

Nový video formát pokrývá dvě nedávné inovace. Tou první je rozšířené dynamické pásmo s hlubšími odstíny černé, jasnějšími odstíny bílé i vylepšenými detaily stínů a jasných oblastí obrazu. Tou druhou je širší pokrytý barevný prostor, konkrétně až škála Rec. 2020.

Pro sledování HDR videa potřebujete HDR televizi. HDR video nelze srovnávat s HDR fotografií, a tak daný displej potřebuje mít specifický hardware pro reprodukci náročného video formátu.

Jestliže vlastníte jiné zařízení než výše zmíněná, pak máte prozatím smůlu, ačkoliv Google se nechal slyšet, že „bude spolupracovat s partnery na umožnění streamingu HDR.“ HDR videa prozatím nelze sledovat ani na PC.

Zdroj: FlatpanelsHD

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Sonos prý chystá nový soundbar s HDMI 2.1

Sonos prý chystá nový soundbar s HDMI 2.1

Údajný bývalý zaměstnanec společnosti Sonos …

Do roku 2021 přijde nástupce kodeku HEVC

Do roku 2021 přijde nástupce kodeku HEVC | 4 komentáře

V současné době se už chystá video kodek nové …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.