Wheel by Miniot je asi nejminimalističtější gramofon světa

vydáno 1. 3. 2017 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Hi-Fi audio

Tagy: audio, crowdfunding, gramofon, hi-fi, Kickstarter, minimalismus, Wheel by Miniot

Zařízení Wheel by Miniot, které aktuálně shání finance na crowdfundingovém webu Kickstarter, je asi nejvíce minimalistickým gramofonem na světě.

Jde v podstatě jen o kruh, který otáčí deskou, a přitom ji přehrává. Žádná viditelná přenoska, žádná jehla, nic. Všechno je integrováno do talíře, včetně řemenice, přenoskového ramene a zesilovačů.

Všechno se ovládá tyčkou uprostřed. Stačí jí otočit pro začátek přehrávání desky, a pak ji otočit znovu pro úpravu hlasitosti. Poklepání na vrchol tyčky přehrávání pozastaví, dloubnutí ze strany pak přeskočí skladbu nebo vrátí skladby zpět o jednu. Co může být jednodušší?

Gramofon funguje buďto horizontálně nebo vertikálně, a tak je možné jej například i připevnit ke stěně.

Uvnitř se nachází přenoska AudioTechnica AT95E a přenoskové rameno, které bylo vytvořeno z jediného kusu vrstveného mahagonu. Gramofon můžete propojit s reproduktory či sluchátky a spolupracovat bude také s bezdrátovými audio sestavami, třeba těmi od Sonosu. Společnost Miniot, která gramofon vyrobila, v současnosti dokončuje seznam kompatibilních systémů. Samotný gramofon pak začíná na ceně 470 eur, tedy asi 12 700 Kč.

Zdroj: Whathifi.com

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Versaille se druhou sérií vrací na Epic Drama

Versaille se druhou sérií vrací na Epic Drama

Vítejte znovu ve světě moci, zrady, lásky, chtíče. …

Australští lovci humrů

Australští lovci humrů

Ve vražedném Jižním oceánu je toho v sázce hodně a …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře