Vlkodlak - legenda ožije i na Blu-ray

vydáno 14. 4. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: BD-Live, BLU App, BLU Connect, Blu-ray, Che, Che Guevara, DTS-HD Master Audio, film, The Wolfman, U-Control, Universal, Universal Pictures, Universal Studios, Vlkodlak

Vlkodlak / The Wolfman (2010)

Od chvíle, kdy ve filmové klasice studia Universal z roku 1941 vlkodlak (Vlkodlak / The Wolf Man, FDb.cz) poprvé zavyl na Měsíc, uplynulo už skoro sedmdesát let. Postava spořádaného člověka, který se pod vlivem úplňku mění v krvelačnou bestii, přesto nepřestává diváky fascinovat. V nejnovějším zpracování legendy najdete oscarové herce Benicia Del Tora, Anthonyho Hopkinse nebo stále populárnější Emily Blunt.

Asi byste v současnosti těžko našli vhodnějšího představitele vlkodlaka než právě Benicia Del Tora, herce s uhrančivýma očima, hustým obočím a věčně rozcuchaným účesem. On sám navíc stál u zrodu myšlenky na natočení nové verze svého oblíbeného hororu a podílel se i na produkci filmu Vlkodlak (The Wolfman, FDb.cz).

„Napadlo mě to, když jsem se Stevenem Soderberghem točil film o Che Guevarovi. Byl jsem tak zarostlý, že jsem vypadal jako Chewbacca ze Star Wars. Nebo jako vlkodlak,“ vzpomíná Del Toro. A my mu musíme dát zapravdu.

Blu-ray vydání romantického hororu Vlkodlak, který je v našich kinech od poloviny února, připravuje pro region A (USA) na 1. června studio Universal. Samotný film v prodlouženém režisérském sestřihu s DTS-HD Master Audio 5.1 zvukem doplní obrovská porce bonusů: Dvě alternativní zakončení, vynechané a prodloužené scény, celá řada dokumentů ze zákulisí, BD-Live funkcionality BLU App a BLU Connect, interaktivní ovládací centrum U-Control a další.

Dobrou zprávou je, že Universal svá Blu-ray vydání nikdy regionálně nekóduje, takže americkou edici bude možné bez problémů přehrát i u nás v regionu B. Určitě se dočkáme i evropského vydání, ačkoliv ještě nebylo ohlášeno; v takovém případě existuje určitá šance, že by se na něm mohla nacházet česká jazyková podpora ve formě dabingu nebo titulků.

Vlkodlak / The Wolfman (2010)

Éra dětství skončila pro Lawrence Talbota (Benicio Del Toro) té noci, kdy mu zemřela matka. Ve snaze zapomenout opustil ospalé rodné panství Blackmoore a vydal se do světa. S rodinou se znovu spojil až díky snoubence svého bratra, Gwen Conliffeové (Emily Blunt), která ho poprosila o pomoc v pátrání po budoucím manželovi, jenž beze stopy zmizel.

Lawrence jí vyhoví a vrátí se domů, kde na něj kromě sarkastického otce (Anthony Hopkins) čeká i hrůzostrašná legenda o krvelačném monstru s nadlidskou silou, které se po nocích toulá po okolí a vraždí vše živé. Lawrence je vůči těmto povídačkám zpočátku imunní, stejně jako inspektor Scotland Yardu Aberline (Hugo Weaving), jenž vede pátrání po zmizelém.

Postupně ale začíná sestavovat děsivou skládanku, jejímž ústředním dílkem je starodávné prokletí, které ty, kdo jsou jím zasaženi, za úplňku proměňuje ve vlkodlaky. Aby prověřil míru pravdivosti této legendy a zároveň ochránil budoucí švagrovou, kterou začal bezmezně milovat, vydá se za plného měsíčního svitu na „procházku“ po blackmooreských lesích, aby ono nebezpečné monstrum vypátral a zabil. Pokud samozřejmě vůbec existuje.

Když Lawrence vyráží na trestnou výpravu, zdaleka ještě netuší, jak moc ho tato noc změní…

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy na obzoru »

Související články

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Dnes Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře