Vikingové: Nový dokumentární cyklus odhaluje poznatky o severských válečnících

vydáno 8. 6. 2015 | autor Petr Semecký | sekce Novinky, Tiskové zprávy | téma Filmy, Z domova | 1 komentář

Tagy: dokument, dokumentární cyklus, Viasat History, Vikingové

Pokud patříte mezi majitele televizního kanálu Viasat History a máte zálibu v severských dějinách, pak by vás mohl zajímat nový dokumentární cyklus Vikingové, který na Viasat History poběží až do konce června každé úterý ve 21.00.

Vikingové: Nový dokumentární cyklus odhaluje poznatky o severských válečnících

Jak název naznačuje, tvůrci se zaměřují na život věhlasných vikingů, dobyvatelů, kteří podle nejnovějších zjištění nebyli jen „špinaví a vousatí neadrtálci“, jak je často prezentují hollywoodské filmy. Seriál se kromě Skandinávie natáčel i v Rusku, Polsku, Estonsku, Francii, Turecku či na Islandu a vychází z objevů, které relativizují obecné mínění o severských válečnících.

Dozvíte se něco málo o lidských obětech, sepjetí vikingů s mořem, dobyvatelských výpravách, použitých technologiích a samozřejmě i rodinných tradicích.

Vikingové: Nový dokumentární cyklus odhaluje poznatky o severských válečnících

A pokud byste neměli dost a patříte mezi milovníky stavění, můžete až do 5. srpna každou středu ve 21.00 přepnout na Viasat Explore, kde pro změnu běží série Sruby od mistrů o chlapících, kteří vám postaví dům ze dřeva a ani u toho nemusí použít jediný hřebík. Aktuálně běží už druhá série, ale jak bývá u podobných pořadů zvykem, každý díl je separátní a je tudíž jedno, zda jste viděli x předchozích epizod.

Sledovat budete práci firmy Pioneer Log Homes, která se specializuje na víkendová útočiště, ale i regulérní každodenní domovy a která zvládá práci i pod extrémním tlakem zákazníků a místy tvoří ze dřeva regulérní mistrovská díla. Každopádně je na co koukat.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Panasonic má UHD Blu-ray přehrávač s HDR10+ a Dolby Vision

Panasonic má UHD Blu-ray přehrávač s HDR10+ a Dolby Vision | 2 komentáře

Model Panasonic UB820 (UB824) je dostupný v Evropě. Jde o …

Nové přenosné reproduktory JBL mají stát do tisícovky

Nové přenosné reproduktory JBL mají stát do tisícovky

Hudby není nikdy dost, byť v čase sportovních svátků …

Homepage »

Další Novinky, Tiskové zprávy

Komentáře

Review

Vložil Do My Assignment For Me (bez ověření), 28. Únor 2018 - 11:51

Obrázek uživatele Do My Assignment For Me

At the present time, comparable to the Warriors are playing, fighting for the title isn't going to happen yet. Despite the fact that they will make the playoffs. Warriors require another enormous person with inside presence to enable Biedrins to out. I don't know how beginning 4 gatekeepers and 1 focus will take care of business. Be that as it may, they will win a title in the long run.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.