TV Nova zahájila pravidelné vysílání v HD kvalitě

vydáno 3. 10. 2008 | autor TV Nova | sekce Tiskové zprávy | téma Z domova | 1 komentář

Tagy: 1080i, Astra, Full HD, HD Ready, HDCam, HDTV, Nova, Nova HD, satelit, Skylink

Nova logo

1. října 2008 zahájila televize Nova pravidelné nezpoplatňované HD vysílání přes satelit Astra 23,5°E. Diváci tak konečně mají možnost pravidelně sledovat pořady, které TV Nova jako jediná televize v ČR vyrábí v HD kvalitě již delší dobu.

Prvním pořadem vyrobeným v HD rozlišení (1920×1080i) byl již na jaře 2004 (!) seriál Pojišťovna štěstí. Natočen byl na záznamový formát HDCam a premiéru měl v září téhož roku.

V současné době je cca 30–40 % pořadů, které TV Nova vysílá v průběhu dne a večera v nativním HD rozlišení (vyrobeno v HD). Jedná se o všechny zpravodajské a publicistické formáty a pořady vysílané v prime time: Televizní noviny, Odpolední TN, Sportovní noviny, Snídaně s Novou, Víkend, Střepiny, Koření, Pojišťovna štěstí, Soukromé pasti, Kriminálka Anděl a vybrané zahraniční filmy a seriály. Zážitek z jejich sledování se tak několikanásobně zvyšuje. Výhodou HD vysílání přes satelit je bezkonkurenční kvalita, příjem kdekoliv v ČR a nezpoplatňovaná služba (pouze jednorázová investice do přístupové karty).

Signál TV Nova v HD kvalitě budou moci přijímat majitelé karet Skylink, kteří budou mít vedle stávající nabídky automaticky přístup k TV Nova HD (podmínkou je odpovídající přijímací a zobrazovací technologie HD Ready / Full HD).

„Komerční spuštění programu NOVA HD je nejen pro Skylink, ale pro celou oblast satelitního vysílání v České republice revoluční událostí. Jsme hrdi na to, že se nám podařilo pro projekt HD získat právě NOVU, nejpopulárnější českou televizi,“ říká Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti Skylink.

„Jsme rádi, že nejúspěšnější komerční televize Nova bude vysílána v HD kvalitě na satelitu Astra,“ říká Martin O. Kubacki, ředitel společnosti ASTRA CEE.

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře

Re: TV Nova zahájila pravidelné vysílání v HD kvalitě

Vložil heksa (bez ověření), 6. Říjen 2008 - 10:07

Obrázek uživatele heksa

tak sem si poridil Vantage HD-7100S a naladil sem tam tu NOVU HD a musim rict ze me to mile prekvalipo, cekal sem ze tam zase daji mizernej datovej tok (jako to delaji skoro fsichni na satelitu) a tim cele HD naprosto degraduji, ALE obraz je naprosto nadhernej, cistej, nekostickuje pri rychlich pohybech jako na jinych kanalech, v poradech jako je Snidane s Novou de videt kazdy sebemensi detail a i u poradu ktere nejsou natocene v HD a sou pouze upscalovane de rozdil v kvalite videt na prvni pohled. ted si muzu jen prat aby Nova nezustala sama a nasledovali ji vsechny ostatni ceske televize.