Tuzemské Blu-ray filmy - 50. týden 2010

vydáno 12. 12. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Z domova

Tagy: Blu-ray, Bonton, Bontonfilm, Delfíni a velryby 3D: tuláci oceánů, dokument, Dolphins and Whales 3D: Tribes of the Ocean, film, Ocean Wonderland 3D, Perla oceánu 3D, Sharks 3D, Žraloci 3D

Blu-ray Disc logo

V nadcházejícím týdnu se na našem trhu letos naposled objeví tři nové Blu-ray filmy, resp. dokumenty, a to hned ve 3D! Kvalitní IMAX snímky Delfíni a velryby 3D: tuláci oceánů, Perla oceánu 3D a Žraloci 3D – shodou okolností všechny s podmořskou tématikou – si teď jako obvykle krátce představíme a budeme se těšit na příští rok.

TIP: Nevyžadujete český dabing ani titulky? Chcete vědět, co na Blu-ray vychází v zahraničí? Sledujte každou sobotu seriál Blu-ray filmy ve světě a budete v obraze.

Všechny u nás oficiálně distribuované zahraniční filmy mají české titulky a ve většině případů i dabing. Tyto údaje budou upřesněny vždy až po osobním ověření, což může nějaký čas trvat. Informace o harmonogramu vydávaných titulů pocházejí z oficiálních materiálů distribučních společností, přesto se termíny i skladba filmů mohou změnit.

Delfíni a velryby 3D: tuláci oceánů

Delfíni a velryby 3D: tuláci oceánů (Dolphins and Whales 3D: Tribes of the Ocean, 2008) (Blu-ray)

Český název: Delfíni a velryby 3D: tuláci oceánů

Originální název: Dolphins and Whales 3D: Tribes of the Ocean

Rok výroby: 2008

Žánr: Dokumentární / IMAX

Délka: 42 minut (0:42)

Režie: Jean-Jacques Mantello

Hrají: Daryl Hannah

Studio: Universal Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 13. 12. 2010)

Ponořte se do hlubin a poznejte život fascinujících mořských tvorů dosud nevídaným způsobem. První skutečně trojrozměrný dokument o podmořském světě Vám představí pozoruhodný a vysoce emotivní příběh přežívajících kytovců. Můžete se těšit na velmi blízká setkání s velrybami a delfíny, ale také s běluhami, kosatkami či kapustňáky.

Na filmu se podílel světoznámý oceánograf Jean-Michel Cousteau či „královna oceánu“ Silvia Earle.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Perla oceánu 3D

Perla oceánu 3D (Ocean Wonderland 3D, 2003) (Blu-ray)

Český název: Perla oceánu 3D

Originální název: Ocean Wonderland 3D

Rok výroby: 2003

Žánr: Krátkometrážní / Dokumentární / Rodinný / IMAX

Délka: 45 minut (0:45)

Režie: Jean-Jacques Mantello

Studio: Universal Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 13. 12. 2010)

Tři roky po úspěšném uvedení filmu Žraloci 3D režisér Jean-Jacques Mantella připravil pro kina IMAX další snímek z hlubin tajuplného oceánu.

Přírodovědný snímek Perla oceánu 3D Vás vezme na ohromující vizuální a smyslové potápěčské dobrodružství pod hladinu k pulsujícímu srdci oceánu: korálovým útesům. Připojte se k našemu přátelskému hostiteli – želvě Aris a vstupte do tohoto magického a krásného, leč ohroženého a křehkého světa, od australského Velkého bariérového útesu až po Bahamy.

Objevte tu ohromnou vzkvétající biologickou rozmanitost a zjistěte, jakou roli v mořském ekosystému hrají korálové útesy, které zajišťují potravu pro rozmanité druhy ryb, a udržují dobrý stav naší planety.

Režisér, a zároveň profesionální potápěč, Jean–Jacques Mantello doposud natočil již 3 velkoplošné filmy v technologii 3D pod mořskou hladinou.

Cílem natočení snímku Perla oceánu 3D byla pro režiséra možnost upozornit na ohroženost korálových útesů, a díky speciální technologii přinést divákovi nezapomenutelné zážitky, důležité poselství, a v neposlední řadě možnost podívat se na místa, kam oko běžného diváka nedohlédne.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Žraloci 3D

Žraloci 3D (Sharks 3D, 2004) (Blu-ray)

Český název: Žraloci 3D

Originální název: Sharks 3D

Rok výroby: 2004

Žánr: Krátkometrážní / Dokumentární / Rodinný / IMAX

Délka: 42 minut (0:42)

Režie: Jean-Jacques Mantello

Studio: Universal Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 13. 12. 2010)

Film Žraloci 3D vás zavede na 40 minut pod hladinu moře a nabídne vám trojrozměrný zážitek z neskutečně blízkého setkání s řadou druhů žraloků, včetně velkého bílého žraloka a žraloka kladivouna.

Poznáte je takové, jací ve skutečnosti jsou: ne zlověstní lidožrouti, ale divocí, fascinující a ohrožení živočichové, kteří obývali Zemi ještě miliony let před dinosaury.

Filmaři strávili pod hladinou během devíti měsíců 500 hodin a natočili 100 hodin materiálu z různých koutů světa. Výsledkem je úchvatný snímek, který si klade za cíl mimo jiné připomenout, že i žraloci jsou ohrožený druh a je nutné je chránit.

Film uvádí Jean-Michel Cousteau, ekolog, oceánolog, filmový producent a prezident Ocean Future Society (společnosti zaměřující se na ochranu a boj za lepší budoucnost oceánů).

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Připomínám, že přehled všech připravovaných titulů naleznete v Blu-ray kalendáři, k dispozici je také Blu-ray katalog, obsahující všechny u nás dosud vyšlé i připravované tituly.

Důležitá poznámka na závěr: tyto tituly, stejně jako všechny ostatní u nás oficiálně distribuované, jsou vybaveny českou jazykovou podporou – vždy ve formě českých titulků a většinou i dabingu. Pokud tato informace není uvedena v Blu-ray katalogu, je to proto, že čekáme na definitivní upřesnění údajů.

Článek je součástí seriálu Tuzemské Blu-ray filmy »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře