Tuzemské Blu-ray filmy - 40. týden 2011

vydáno 3. 10. 2011 | autor Štěpán Čermák | sekce Novinky | téma Filmy, Z domova | 1 komentář

Tagy: Blu-ray, BluRayEdice.cz, film, Lví král, V kůži Johna Malkoviche, X-Men, X-Men: První třída

Tuzemské Blu-ray filmy 40. týdne, jejich podrobné profily, technické specifikace a bonusy

První týden měsíce října otevírá nabídka osmi Blu-ray edicí, mezi kterými není dvakrát těžké najít favorita – je docela jasné, že novinkám tohoto týdne budou z hlediska tržeb panovat především Lví král a X-Men.

Ne jen z megahitů je ale český filmový fanoušek živ, čehož jsou si nejvíce vědomi u Blu-ray edice. Ta tento týden posílá na pulty obchodů horor Dobrovolná oběť kanibala, který se inspiruje ve skutečných událostech a líčí příběh lidí, kteří se nechali za živa sníst. Podívaná jen pro silné povahy.

Zato Lví král je podívanou doslova pro každého. První díl trilogie si i u nás před nedávnem odbyl obnovenou kinopremiéru, v jejímž rámci byl film uveden ve 3D konverzi (referovali jsme o ní v reportu Petra Semeckého). Na Blu-ray film vychází „pouze“ ve 2D, do vysokého rozlišení ho ale doprovázejí i zbylé dva direct-to-video díly, a to buď samostatně, nebo v rámci kolekce.

Vysokodefiniční premiéru si odbude také výborné V kůži Johna Malkoviche z pera kontroverzního scenáristy Charlieho Kauffmana, což je další z filmů tohoto týdne, který byste si rozhodně neměli nechat ujít. V případě slabší Vody pro slony se pak nenechte odradid přítomností „twilightovské“ hvězdičky Roberta Pattinsona, za filmem totiž stojí jinak velice šikovný Francis Lawrence (Já, legenda, Constantine).

Tuzemské Blu-ray filmy - 40. týden 2011

Ve stejný den jako všechny předešlé tituly, tedy ve středu, pak vychází i jeden z prvních letních blockbusterů X-Men: První třída (mrkněte na Blu-ray trailer v HD). Výborná komiksová adaptace sice v kinech neutržila nikterak zázračné peníze, s jejím pokračováním se ale počítá. Zaslouženě. Matthew Vaughn vystřihl výborný film, který sérii X-Men nedělá ostudu a především značně převyšuje další z x-menovských originů: Wolverina. Pokud jste filmu nedali v kinech šanci, rozhodně tu samou chybu nedělejte podruhé a na Blu-ray si ho pořiďte!

Výhled na říjnové Blu-ray premiéry najdete klasicky v našem Blu-ray kalendáři

Článek je součástí seriálu Tuzemské Blu-ray filmy »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii

Mitchell & Johnson 800: hi-fi produkty vyrobené v Británii | 2 komentáře

Společnost Mitchell & Johnson svojí sérií hi-fi …

OnePlus vstupuje na trh televizí

OnePlus vstupuje na trh televizí | 14 komentářů

Společnost OnePlus, která je známá svými smartphony, …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře

Re: Tuzemské Blu-ray filmy - 40. týden 2011

Vložil tomasg (bez ověření), 3. Říjen 2011 - 15:09

Obrázek uživatele tomasg

X-men First Class je pecka, se divim, ze to nemelo takovy ohlas jaky by si zaslouzilo. Po kine se tesim, az si to pustim doma.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Váš Gravatar účet pro tento e-mail bude použit pro zobrazení ikonky.