Tuzemské Blu-ray filmy - 19. týden 2009

vydáno 3. 5. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Z domova

Tagy: 20th Century Fox, Australia, Austrálie, Big Trouble in Little China, Blu-ray, Bonton, Bontonfilm, film, In Film, Infinity, Magic Box, Nestyda, Paprika, Papurika, RWE, Sony, Velké nesnáze v Malé Číně

V prvním květnovém týdnu se na našem trhu objeví čtyři nové Blu-ray tituly: dobrodružné drama Austrálie, japonský animovaný thriller Paprika, akční komedie Velké nesnáze v Malé Číně a komedie Jana Hřebejka Nestyda. Kompletní česká jazyková podpora je samozřejmostí.

TIP: Nevyžadujete český dabing ani titulky? Chcete vědět, co na Blu-ray vychází v zahraničí? Sledujte každou neděli seriál Blu-ray filmy ve světě a budete v obraze.

Všechny u nás oficiálně distribuované zahraniční filmy mají české titulky a ve většině případů i dabing. Tyto údaje budou upřesněny vždy až po osobním ověření, což může nějaký čas trvat. Informace o harmonogramu vydávaných titulů pocházejí z oficiálních materiálů distribučních společností, přesto se termíny i skladba filmů mohou změnit.

Austrálie

Austrálie (Australia, 2008) (Blu-ray)

Český název: Austrálie

Originální název: Australia

Rok výroby: 2008

Žánr: Drama / Válečný / Western / Dobrodružný

Délka: 165 minut (2:45)

Režie: Baz Luhrmann

Hrají: Hugh Jackman, Nicole Kidman, David Wenham, Bryan Brown, Bruce Spence

Studio: 20th Century Fox

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 4. 5. 2009)

Film lze zakoupit také jako součást Blu-ray kolekce Baz Luhrmann: Romantická kolekce »

Režisér, jehož jméno vám po Moulin Rouge zákonitě muselo utkvět v paměti, se tentokrát přesune do Austrálie, do období Druhé světové války.

Lady Ashly je bohatá anglická aristokratka, která se rozhodla vzdát se veškého svého komfortu a přestěhovat se do Austrálie, kde právě zdědila statek o velikosti Marylandu a k tomu dvoutisícihlavé stádo dobytka. Jenže ne všichni ji nový majetek přejí, a tak Lady Ashly musí za pomoci statného, i když trochu hrubého dobytkáře (Hugh Jackman) přesunout celé stádo na druhou stranu Austrálie. Jenže zuří válka a japonské bombardéry nemají za cíl jen Pearl Harbor…

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Paprika

Paprika (Paprika / Papurika, 2006) (Blu-ray)

Český název: Paprika

Originální název: Paprika / Papurika

Rok výroby: 2006

Žánr: Animovaný / Mysteriózní / Psychologický / Horor

Délka: 90 minut (1:30)

Režie: Satoshi Kon

Hrají: Megumi Hayashibara

Studio: Sony Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 4. 5. 2009)

Vstupte do říše fantazie a představ, kde se realita a sny střetávají kaleidoskopickém světě čiré obrazové dokonalosti. Magický příběh se soustřeďuje na převratný přístroj, který vědcům umožňuje vstupovat do lidských snů. Když je přístroj ukraden, neohrožený detektiv a skvělá terapeutka spojují své síly, aby věc získali zpět – dřív než padne do rukou „snových teroristů.“

Poutavý animovaný thriller natočil uznávaný režisér Satoshi Kon.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Velké nesnáze v Malé Číně

Velké nesnáze v Malé Číně (Big Trouble in Little China, 1986) (Blu-ray)

Český název: Velké nesnáze v Malé Číně

Originální název: Big Trouble in Little China

Rok výroby: 1986

Žánr: Akční / Fantasy / Dobrodružný / Komedie

Délka: 99 minut (1:39)

Režie: John Carpenter

Hrají: Kurt Russell, Kim Cattrall, James Hong, Victor Wong, Carter Wong

Studio: 20th Century Fox

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 4. 5. 2009)

Hrdiny jsou sympatický řidič náklaďáku Jack Burton, jemuž v čínské čtvrti ukradnou kamión a jeho přítel Wang, kterému zase přímo před očima unesou snoubenku. Jak se brzy ukáže za vším je Lo Pan, 2258 let starý čínský démon, snažící se získat hmotné tělo a ovládnout svět. Aby toho dosáhl musí obětovat dívku se zelenýma očima. Smůlou je, že si k tomu vybere právě Wangovu snoubenku Miao Jin.

Hrdinové se spojí s mágem Egg Šenem a společně s klanem Čing Singů se vydají do podzemí čínské čtvrti, aby svedli rozhodující bitvu s démonickým zlem.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Nestyda

Nestyda (2008) (Blu-ray)

Český název: Nestyda

Originální název: Nestyda

Rok výroby: 2008

Žánr: Komedie

Délka: 88 minut (1:28)

Režie: Jan Hřebejk

Hrají: Jiří Macháček, Pavel Liška, Emília Vášáryová, Nina Divíšková, Pavel Landovský

Studio: RWE / In Film / Infinity

Distribuce v ČR: Magic Box (od 6. 5. 2009)

Oskar (Jiří Macháček) by měl být podle všech předpokladů šťastný. Jako milovaný manžel, starostlivý otec a populární moderátor televizní předpovědi počasí drží v ruce všechny trumfy úspěšného muže v nejlepších letech. Kde je problém? Oskar začíná ztrácet hlavu. Hnán neurotickým strachem, že mu život bez opravdové lásky utíká mezi prsty, opouští svoji ženu kvůli mladé milence s dokonale plnou postavou a úplně prázdnou hlavou. Je snad tohle láska? Na cestě z extrému do extrémuse pak Oskar zaplétá s legendární zpěvačkou Norou. Oskar je opilý svobodou a jeho život se mění v divokou jízdu ztřeštěných situací. Než přijde kocovina…

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Připomínám, že přehled všech připravovaných titulů naleznete v kalendáři filmů, k dispozici je ale také databáze filmů, obsahující všechny u nás dosud vyšlé i připravované tituly.

Důležitá poznámka na závěr: tyto tituly, stejně jako všechny ostatní u nás oficiálně distribuované, jsou vybaveny českou jazykovou podporou – vždy ve formě českých titulků a někdy i dabingu. Pokud tato informace není uvedena v databázi filmů, je to jen proto, že čekám na definitivní upřesnění údajů.

Článek je součástí seriálu Tuzemské Blu-ray filmy »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře