Tuzemské Blu-ray filmy - 13. týden 2009

vydáno 22. 3. 2009 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Z domova

Tagy: ABCD-VIDEO, Blu-ray, Bonton, Bontonfilm, Death Race, Duchové Marsu, film, Ghosts of Mars, Kozí příběh, Kozí příběh - Pověsti staré Prahy, Magic Box, Paramount, Paramount Pictures, Rallye smrti, Sony Pictures, Transformers, Universal, Universal Pictures, Universal Studios

V posledním březnovém týdnu se na našem trhu objeví čtyři nové Blu-ray tituly. Transformers mají obchodní úspěch už dopředu zajištěný, kromě nich se nás bude snažit zaujmout ještě Kozí příběh, Duchové Marsu a Rallye smrti. Podaří se jim to vůbec?

Blockbuster Michaela Baye Transformers je v zahraničí (bez české jazykové podpory) na Blu-ray dostupný už několik měsíců, recenzi disku jsme vám tedy mohli přinést už loni v září: Transformers – recenze Blu-ray

TIP: Nevyžadujete český dabing ani titulky? Chcete vědět, co na Blu-ray vychází v zahraničí? Sledujte každé úterý seriál Blu-ray filmy ve světě a budete v obraze.

Všechny u nás oficiálně distribuované zahraniční filmy mají české titulky, některé mají i dabing. Tyto údaje budou upřesněny vždy až po osobním ověření, což může nějaký čas trvat. Informace o harmonogramu vydávaných titulů pocházejí z oficiálních materiálů distribučních společností, přesto se termíny i skladba filmů mohou změnit.

Duchové Marsu

Duchové Marsu (Ghosts of Mars / John Carpenter's Ghosts of Mars, 2001) (Blu-ray)

Český název: Duchové Marsu

Originální název: Ghosts of Mars / John Carpenter's Ghosts of Mars

Rok výroby: 2001

Žánr: Akční / Horor / Sci-Fi

Délka: 98 minut (1:38)

Režie: John Carpenter

Hrají: Natasha Henstridge, Ice Cube, Jason Statham, Clea DuVall, Pam Grier

Studio: Sony Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 23. 3. 2009)

Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném – zničit na Marsu vše, co pochází ze Země.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Kozí příběh – Pověsti staré Prahy

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (Kozí příběh - Pověsti staré Prahy / Kozí příběh, 2008) (Blu-ray)

Český název: Kozí příběh – Pověsti staré Prahy

Originální název: Kozí příběh – Pověsti staré Prahy / Kozí příběh

Rok výroby: 2008

Žánr: Animovaný / Pohádka / Komedie / Historický

Délka: 82 minut (1:22)

Režie: Jan Tománek

Hrají: Matěj Hádek, Jiří Lábus, Mahulena Bočanová, Michal Dlouhý, Petr Pelzer

Studio: ABCD-VIDEO

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 23. 3. 2009)

Film Kozí příběh – Pověsti staré Prahy scenáristy, režiséra a animátora Jana Tománka se pyšní označením první český celovečerní 3D animovaný film. Vznikal od roku 2003 a animátoři používali program Maya, s nímž pracovali i tvůrci filmů Shrek či Doba ledová. Jak vypovídá název, scenáristé se inspirovali staropražskými legendami.

Vesnický mládenec Kuba a jeho věrná Koza přijedou do středověké Prahy pomoci se stavbou Karlova mostu. Mladík se na první pohled zamiluje do vnadné městské holky Mácy. Poté, co ho vyhodí ze stavby, uchytí se jako řezbář pro velkolepý orloj mistra Hanuše. Ale když je dílo hotovo, proradní pražští konšelé nechají Hanuše oslepit, aby už nic podobného nemohl jinde postavit. Tvůrce se jim pomstí tím, že před smrtí orloj znehybní. Kuba jako mistrův pomocník dostane příkaz stroj znovu uvést do chodu. Pokud to nezvládne, radní popraví jeho Mácu. Mladík orloj nakonec náhodou opraví, mezitím však došlo k popravě. Na šibenici nicméně nevisí Máca, nýbrž Koza, která si s dívkou vyměnila místo. Nakonec všechno dobře dopadne, protože Koza „zázračně“ ožije.

S tímto příběhem se prolíná ještě faustovská legenda. Svou duši upíše ďáblu za bohatství chudý student mistra Hanuše Matěj, poté co neuhlídá plány orloje a je za to potrestán. I na Matěje čeká dobrý konec. Ve filmu jsou dále odkazy na pověsti o chlupatém strašidle, o katu Mydlářovi nebo o ptáčkovi a kostlivci.

Přes pohádkový konec i žánrové označení filmu jako rodinné komedie Kozí příběh není příliš vhodný pro děti. Středověká Praha je vykreslená jako místo zkažené, kruté, špinavé, plné zákeřných, zhýralých a obskurních postav. Titulní Koza, namluvená mužským hlasem, je až sodomisticky zamilovaná do Kuby a navíc má slabost pro alkohol. Místo strašidelné atmosféry tvůrci vytvořili spíš obraz úchylné grotesknosti. K ní přispívá i stylizovaná animace, vycházející z loutkové tradice. Snímek není ani příliš vtipný, vyprávění je sice bohaté na detaily, avšak zmateně přeskakuje z pověsti do pověsti a mnohé z nich jen načíná či připomíná.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Rallye smrti

Rallye smrti (Death Race, 2008) (Blu-ray)

Český název: Rallye smrti

Originální název: Death Race

Rok výroby: 2008

Žánr: Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

Délka: 111 minut (1:51)

Režie: Paul W. S. Anderson

Hrají: Jason Statham, Ian McShane, Jacob Vargas, Joan Allen, Jason Clarke

Studio: Universal Pictures

Distribuce v ČR: Bontonfilm, a. s. (od 23. 3. 2009)

Děj se odehrává v nedaleké budoucnosti (2012), kdy je Amerika v totální krizi. Bývalý automobilový závodník Jensen Ames se na základě komplotu dostane do vězení pro vraždu své milované ženy Suzy. Musí totiž nahradit oblíbeného moderního gladiátora, řidiče rychlého vyzbrojeného vozu Frankensteina, který zemřel po zranění ve vražedné Rallye smrti, odehrávající se ve věznici Ostrov doživotí a přenášené s velkým úspěchem na internetu. Vše organizuje sadistická ředitelka věznice Hennesseyová, bažící po stále větších ziscích z přenosů. Jensen přistoupí na její podmínky, má však svůj vlastní plán, který se mu nakonec podaří realizovat.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Transformers

Transformers (2007) (Blu-ray)

Český název: Transformers

Originální název: Transformers

Rok výroby: 2007

Žánr: Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Fantasy

Délka: 144 minut (2:24)

Režie: Michael Bay

Hrají: Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel, Tyrese Gibson, Rachael Taylor

Studio: Paramount Pictures

Distribuce v ČR: Magic Box (od 25. 3. 2009)

Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dousud se nám vyhýbala, ale když tito vyspělí mechanoidi objeví na Zemi zdroj energie, jehož ovládnutí může jedné či druhé straně přinést konečné vítězství, promění se naše planeta v peklo na zemi.

Technické informace o disku budou doplňovány na stránce s detailem filmu »

Připomínám, že přehled všech připravovaných titulů naleznete v kalendáři filmů, k dispozici je ale také databáze filmů, obsahující všechny u nás dosud vyšlé i připravované tituly.

Důležitá poznámka na závěr: tyto tituly, stejně jako všechny ostatní u nás oficiálně distribuované, jsou vybaveny českou jazykovou podporou – vždy ve formě českých titulků a někdy i dabingu. Pokud tato informace není uvedena v databázi filmů, je to jen proto, že čekám na definitivní upřesnění údajů.

Článek je součástí seriálu Tuzemské Blu-ray filmy »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře