Sony šetří energií: nové eko televizory BRAVIA VE5

vydáno 13. 1. 2009 | autor Sony | sekce Tiskové zprávy | téma Televizory

Tagy: BRAVIA, BRAVIA DVD Link, BRAVIA Input Link, BRAVIA Link, BRAVIA Wireless Link, CES 2009, DL-46VE5, Energy Star, HCFL, HDTV, KDL-40VE5, KDL-52VE5, LCD, Motionflow, Sony, Sony Presence Sensor, televizor, USB, VE5

Sony - logo

Společnost Sony učinila představením řady velmi energeticky úsporných televizorů další důležitý krok v oblasti ekologie.

Nové modely řady BRAVIA VE5 mají výrazně hospodárný provoz díky přepínači do režimu nulového Standby, pohybovému senzoru a senzoru intenzity okolního světla, které minimalizují spotřebu elektrické energie bez negativního dopadu na výkon.

52palcový KDL-52VE5, 46palcový KDL-46VE5 a 40palcový KDL-40VE5 (velikostí se rozumí velikost úhlopříčky) jsou také první modely využívající podsvícení exkluzívními mikrolampami Sony HCFL (Hot Cathode Fluorescent Lamp). Tato technologie pomáhá snížit spotřebu energie oproti jiným LDC HDTV značky Sony o téměř 40 %.

„Společnost Sony se trvale řadí mezi výrobce spotřební elektroniky, kteří nejvíce dbají na ekologické aspekty své činnosti,“ řekl Randy Waynick, senior viceprezident divize Home Products společnosti Sony Electronics. „Naše ekologické televizory představují snahu naší společnosti nejen chránit životní prostředí, ale také šetřit peněženku našich zákazníků díky nižší spotřebě elektrické energie.“

Často se stává, že děti i dospělí nechávají televizi dál běžet, když se začnou věnovat něčemu jinému, a zapomenou ji vypnout, když odcházejí z místnosti. Technologie Sony Presence Sensor tento problém řeší, protože umí obrazovku automaticky vypnout, když po určité uživatelsky nastavené době nikdo není v blízkosti. Když senzor zaznamená nějaký pohyb, televizor se okamžitě zase zapne.

HDTV LCD Sony KDL-40VE5

Modely VE5 jsou prvními televizory značky Sony vybavené úsporným přepínačem pro přepnutí do nulového režimu Standby. Když se televizor nepoužívá, je možné jej ručně vypnout a docílit téměř nulové spotřeby energie. Potom stačí cvaknout přepínačem a televizor je opět plně funkční.

Kromě toho jsou televizory vybaveny i senzorem okolního světla, který automaticky nastavuje intenzitu podsvícení obrazovky v závislosti na množství světla v místnosti. Tato funkce šetří energii a změnou podsvícení, pokud je v potemnělé místnosti zbytečně silné, zlepšuje kontrast obrazu.

Všechny nové modely HD LCD televizorů Sony pro rok 2009 s rezervou splňují požadavky normy Energy Star 3.0. Díky použití celé řady nových úsporných technologií řada VE5 představuje nový standard energetické účinnosti HDTV.

V oblasti obrazového výkonu televizory nabízejí 120 Hz (platí pro modely s normou NTSC – ekvivalent 100 Hz normy PAL v Evropě) technologii Sony Motionflow™, která zajišťuje ostřejší obraz a detailnější podání rychlých scén. Modely jsou vybaveny také USB vstupem pro přehrávání audio souborů z paměťových USB zařízení nebo pro zobrazení fotografií z připojených kompatibilních digitálních fotoaparátů.

Energy Star - logo

Modely jsou kompatibilní s moduly Sony BRAVIA Link včetně BRAVIA Wireless Link, BRAVIA Input Link a BRAVIA DVD Link.

Moduly BRAVIA Link jsou momentálně k dostání online na adrese www.sonystyle.com a v maloobchodních prodejnách, včetně obchodů Sony Style a jiných autorizovaných prodejců Sony. Televizory řady VE5 budou k dispozici letos v létě přímo od Sony či od autorizovaných prodejců. Řada VE5 je určena pro americký trh.

Podobný model se stejnými eko funkcemi bude představen v Evropě začátkem února 2009.

Článek je součástí série, informující o akci CES 2009 »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Tiskové zprávy

Komentáře