Sherlock Holmes a záhada Blu-ray disku

vydáno 11. 2. 2010 | autor Daniel Felix Hrouzek | sekce Novinky | téma Filmy, Ze světa

Tagy: Blu-ray, film, Maximum Movie Experience, Maximum Movie Mode, MMM, Podfu(c)k, RocknRolla, Sbal prachy a vypadni, Sherlock Holmes, Warner Bros.

Sherlock Holmes (2009)

„Nesmrtelný“ detektiv Sherlock Holmes se už dočkal mnoha televizních, filmových, divadelních i seriálových podob. Původní knižní předloha Sira Arthura Conana Doylea se těší oblibě i v jednadvacátém století a zatím posledním potomkem tohoto kultovního díla je film s prostým názvem Sherlock Holmes (FDb.cz), o jehož režii se postaral Guy Ritchie.

Bývalý manžel stírnoucí popové divy Madonny si udělal dobré jméno britskými „gangsterkami“ Sbal prachy a vypadni, Podfu( c )k nebo RocknRolla, mezi kterými si vybral také několik slabších chvilek (zejména romantická ostrovní komedie Trosečníci s Madonnou v hlavní roli – ne vždy je vše, co je v rodině, to nejlepší).

V loňském roce se ovšem Ritchie nechal naverbovat do služeb Hollywoodu a s hvězdným hereckým obsazením (Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams) dal vzniknout dobrodružné kriminálce, která představila legendárního Sherlocka Holmese v trochu jiném světle, než bylo dosud zvykem. V našich kinech je film od 14. ledna, takže diváci mohou sami posoudit, jak se mu to podařilo.

Žádnému aktuálnímu blockbusteru se dnes dříve či později nevyhne ani Blu-ray vydání. V případě Sherlocka Holmese ho studio Warner připravuje v regionu A na 30. března a bude se jednat o jeden z těch lépe vybavených disků – těšit se totiž můžeme na interaktivní bonusovou atrakci jménem Maximum Movie Mode, o které jste si u nás mohli už několikrát přečíst (pro lepší představu doporučujeme zejména videoukázky v článku Maximum Movie Experience pod drobnohledem).

Kromě této obsáhlé sekce bude disk obsahovat ještě dokument Sherlock Holmes: Reinvented a vynechané scény. Samozřejmostí je VC-1 video a HD zvuk, jako u naprosté většiny nových Blu-ray vydání. Studio Warner své disky regionálně nekóduje, pokud se tedy Sherlock Holmes na konci března neobjeví na Blu-ray i u nás, nebude problém obstarat si americké vydání, které u nás v regionu B půjde bez problémů přehrát.

Českou jazykovou výbavu ale bude jako obvykle možné očekávat jen na některé z mutací evropského vydání. Pokud tedy vůbec…

Sherlock Holmes (2009)

Nové dynamické zpracování nejznámějšího díla Sira Arthura Conana Doyla „Sherlock Holmes“ přináší Holmesovi a jeho věrnému partnerovi Watsonovi poslední výzvu. Ukáže se, že Holmesovy bojové schopnosti jsou stejně tak smrtící jako jeho pověstný intelekt. Obojího bude zapotřebí při odhalování smrtelného spiknutí, které by mohlo zničit celou zemi.

Akční a dobrodužný film Sherlock Holmes natočil známý režisér Guy Ritchie pro společnost Warner Bros. Pictures a Village Roadshow Pictures. Robert Downey Jr. ztvárnil legendárního detektiva a Jude Law září v roli Holmesova věrného kolegy Watsona, doktora a válečného veterána, který je impozantním spojencem Sherlocka Holmese.

Rachel McAdams uvidíme v roli Irene Adler, jediné ženy, která získala převahu nad Holmesem a která s detektivem udržuje bouřlivý vztah. Mark Strong ztvárnil roli Holmesova nového tajemného protivníka, Blackwooda a Kelly Reilly hraje Mary, po níž touží Watson.

Článek je součástí seriálu Blu-ray filmy na obzoru »

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře