Seriál Drony ukáže, co vše dnes zvládnou letadla bez pilota

vydáno 12. 11. 2016 | autor Pavel Kreuziger | sekce Novinky | téma Z domova

Tagy: dokumentární seriál, Drony, Viasat Explore

Dokumentární seriál s prostým názvem Drony ukáže na kanálu Viasat Explore divákům, k čemu všemu se v dnešní době dají využít bezpilotní létající stroje.

Ačkoliv budoucnost dronů nevypadá příliš růžově – například ve Švédsku v poslední době zakázali provoz dronů vybavených kamerami (čímž jaksi většina možností využití těchto zařízení odpadá) – stále se jedná o inovativní technologii, která si své fanoušky najde mezi profesionály a amatéry.

Některé rodinné oslavy, jako jsou svatby, si už dnes bez fotografií a videí z dronů nedokážeme představit, přestože ještě před nedávnem jsme o dronech slyšeli maximálně v souvislosti se zásahy americké armády v Afghánistánu i jinde.

Tvůrci seriálu v jednotlivých dílech mapují činnost mladé americké firmy Pigeon Vision, která staví a upravuje drony na zakázku. V jejich portfoliu můžete najít třeba dron, který točí posádku plachetnice při námořních závodech a zároveň na palubu odesílá informace o počasí, jako jsou teplota či síla větru.

Tento i další projekty můžete vidět na kanálu Viasat Explore vždy v pátek od 11. listopadu do 9. prosince od 21:45 hodin.

Zdroj: TZ Viasat

Uložte si: Pošlete dál:

Nejnovější články

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Kamery do bytu přinesou maximální přehled o vaší domácnosti

Chcete vědět, co se děje u vás doma, když tam právě …

Testovací novinka

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit …

Homepage »

Další Novinky

Komentáře